Nuolatinės srovės grandinių tyrimas Šaltinių jungimo būdai ir Kirchhofo dėsniai


Elektrotechnikos laboratorinis darbas.

Nuolatinės srovės grandinių tyrimas Šaltinių jungimo būdai ir Kirchhofo dėsniai.


– per rezistorių ištekanti srovė iš mazgo a. – per rezistorių įtekanti srovė į mazgą a. Kadangi srovių pasirinktos kryptys atitinka kontūro kryptį, naudojamą sprendimui 11 punkto kontūrų srovių metodu, dešinėje lygties pusėje jos yra teigiamos. Kontūre, kuriame teka srovės ir , ir yra teigiamos krypties, o – neigiamos kryties.

Kai šaltinių jungimas yra lygiagrečiose šakose, skaičiavimo rezultatai savo dydžiais ir ženklais priklauso nuo šaltinių krypties (pliuso-minuso). Jei šakoje yra nuosekliai sujungtų šaltinių, skaičiavimo rezultatams reikšmės tai nesuteikia, nes nuoseklius šaltinius galima ir pakeisti vienu atstojamuoju šaltiniu, jų reikšmes sudedant. Jei nuosekliai sujungtų šaltinių kryptys yra priešingos, jų reikšmes reikia atimti, jei norima naudoti vieną atstojamąjį šaltinį.

Iš darbo rezultatų matyti, abiejuose grandinėse Kirchhofo dėsniai tinka ir teoriškai išsprendus lygčių sistemas, ir naudojant MultiSim‘ą.

Nuolatinės srovės grandinių tyrimas Šaltinių jungimo būdai ir Kirchhofo dėsniai. (2016 m. Balandžio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/nuolatines-sroves-grandiniu-tyrimas-saltiniu-jungimo-budai-ir-kirchhofo-desniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:19