Nuosavo kapitalo apskaita Lietuvoje


Nuosavo kapitala. Kas reglamentuoja nuosava kapitala. Nuosavo kapitalo reglamentavimas. Nuosavas kapitalas referatas.

Nuosavo kapitalo apskaita lietuvoje. Įvadas. Nuosavo kapitalo samprata ir struktūra. Nuosavo kapitalo reglamentavimas. Nuosavo kapitalo dokumentavimas. Nuosavas kapitalas pagal vas ir tas. Nuosavo kapitalo apskaita. Įstatinio kapitalo apskaita. Akcijų priedų apskaita. Perkainojimo rezervo (rezultatų) apskaita. Privalomojo rezervo apskaita. Rezervo savoms akcijos įsigyti apskaita. Nepaskirstyto pelno (nuostolių) apskaita. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Kiekviena įmonė tvarkydama apskaitą, privalo sudaryti finansinę atskaitomybę. Kad būtų lengviau tvarkyti apskaitos duomenis, yra pasitelkiamas sąskaitų planas, kuris padeda paprasčiau suklasifikuoti visas sąskaitas, priskiriant tam tikrus numerius. Akcinės bendrovės savo apskaitoje išskiria investuotojų finansuojamą nuosavą kapitalą. Nuosavo kapitalo svarba įmonėje didelė, nes jo dydis parodo, kokia įmonės turto dalis nėra skolinta, ir teisinga nuosavo kapitalo apskaita būtina, kad atspindėtų realią įmonės situaciją. Kapitalo kaip apskritai nuosavybės reiškinys buhalterinėje apskaitoje yra labai sudėtingas, nes ši kategorija ne tik neapčiuopiama, bet ir gana abstrakti.

Darbo tikslas – išsiaiškinti kaip vedama nuosavo kapitalo apskaita Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1.Susipažinti suo nuosavo kapitalo sąvoka ir struktūra;

2.Apžvelgti kas reglamentuoja nuosavo kapitalo apskaitą Lietuvoje;

3.Išsiaiškinti kokiuose dokumentuose atspindimas įmonės nuosavas kapitalas;

4.Apžvelgti, kaip apskaitomas nuosavas kapitalas Lietuvoje, išskiriant jo struktūrines dalis.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 600 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3721 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedre
  • Nuosavo kapitalo apskaita Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Nuosavo kapitalo apskaita Lietuvoje. (2013 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuosavo-kapitalo-apskaita-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:42
×