Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizė


Įvadas. Nuosavo kapitalo analizė. Nuosavo ir skolinto kapitalo santykio analizė. Nuosavo kapitalo pelningumo analizė. Ab “Vermutas” nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizė. Nuosavo kapitalo analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas. AB „VERMUTAS“ nuosavas kapitalas ir įsipareigojimai 2013-2014 m.

Darbo tikslas. Atlikti AB „VERMUTAS“ nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizę.

Darbo uždaviniai.

Išnagrinėti nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizės metodus.

Nustatyti AB „VERMUTAS“ kapitalo panaudojimo efektyvumą.

Išanalizuoti AB „VERMUTAS“ nuosavo ir skolinto kapitalo santykį.

Darbo metodai.

Įmonės nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizė.

Pirminių šaltinių ir AB „VERMUTAS“ finansinių ataskaitų analizė.

Nuosavas kapitalas – įmonės savininkams priklausanti jos turto dalis, likusi iš viso turto atėmus įsipareigojimus (Bagdžiūnienė V., 2005, 24 p.).

Kiek kitokį apibrėžimą pateikia Berman K., Knight J. ir Case J.(2007). Jie nuosavą kapitalą apibūdina kaip investuotojų suteiktas kapitalas ir likęs nepaskirstytas įmonės pelnas. Taip pat jie pabrėžia, kad nuosavas kapitalas dar gali būti vadinamas akcininkų nuosavybe (95 p.).

Berman K. ir kt. (2007) teigia, kad įsipareigojimai, tai, ką įmonė yra skolinga kitiems.

Mackevičius J. ir kt. (2007) pabrėžia, jog kompleksinė nuosavo kapitalo analizės sistema reikalinga, kad įmonių vadovai galėtų priimti sprendimus, kaip efektyviau naudoti kapitalą, kurią naudojant būtų galima nustatyti nuosavo kapitalo sukurtą pelną, nuosavo kapitalo pokyčius per tam tikrą laikotarpį, apskaičiuoti konkrečių veiksnių įtaką nuosavo kapitalo pelningumui ir kt. (74 p.)

Norėdama pradėti nuosavo kapitalo analizę, turiu, visu pirma, išsiaiškinti, kas jį sudaro. Mackevičius J. ir kt. (2007) teigia, kad nuosavas kapitalas – tai įmonių turto dalis, likusi iš viso turto atėmus įsipareigojimus (73 p.). Tokį pat apibrėžimą galime rasti ir 8-ame Verslo apskaitos standarte „Nuosavas kapitalas“ (2 p.). Kiek kitokį nuosavo kapitalo apibrėžimą pateikia Bagdžiūnienė V. (2005), nuosavas kapitalas – tai investuoti pinigai arba investuotas kapitalo perkamasis pajėgumas.

Įvairiuose literatūros šaltiniuose yra pateikiama, kas sudaro nuosavą kapitalą. 8-ame Verslo apskaitos standarte „Nuosavas kapitalas“ pateikiama tokia nuosavo kapitalo sudėtis:

Skujienė A.(2008) teigia, kad finansininkas spręsdamas kapitalo valdymo klausimus, pirmiausia turėtų: apskaičiuoti naudojamo kapitalo kainą, parinkti optimalų finansinių išteklių dydį, parinkti efektyvią kapitalo struktūrą (22 p.).

Šaltinis:Mackevičius J., Molienė O., Poškaitė D. Nuosavo kapitalo kompleksinės analizės metodika.Vilnius, 2007,74 p.

Rutkauskas A. V. ir Damašienė V. (2002) savo knygoje „Finansų valdymas“ teigia, kad verslo kompanijos tikslas yra akcininkų gerovės maksimizavimas, taigi kapitalo struktūros požiūriu optimalios struktūros klausimais susijęs su tokia paskolos ir turto kombinacija, kuri galėtų minimizuoti įmonės kapitalo kainą ir maksimizuoti jos rinkos vertę (226 p.). Įvertindamos įmonės visą tai, turi nuspręsti ar savo veikloje naudos daugiau skolinto kapitalo ar nuosavo. Tačiau kiekvienas iš šių pasirinkimų turi savo privalumų ir trūkumų. Juozaitienė L. (2008) pateikia tokias pasirinkimo pasekmes – pagrindinis nuosavo kapitalo požymis tas, kad jis negarantuoja investuotojui pelningos veiklos, nenumatoma jo grąžinimo tvarka, bet šis kapitalas yra stabilesnis, nes nėra privalomų reikalavimų mokėti dividendus. Skolintą kapitalą visada reikia grąžinti numatytais terminais, o jei įmonė negali to padaryti, tada akcininkai praranda galimybę kontroliuoti įmonę (239p.).

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2377 žodžiai)
  • Kolegija
  • Diana
  • Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų analizė. (2015 m. Rugsėjo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuosavo-kapitalo-ir-isipareigojimu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:03
×