Nuosavybės teisė (2)


Įvadas. Viešojo administravimo priėmino samprata. Viešojo administravimo priėmimo svarba. Viešojo administravimo etikos ypatumai Lietuvoje. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas: Sužinoi apie viešojo administravimo principų įvairoves.

Reikia pabrėžti, kad net ir menkiausio, mažai reikšmingo sprendimo priėmimas reiškia atsakomybę. Aišku, kad ne visuomet ta atsakomybė vienodai jaučiama ir suvokiama. Etišką sprendimą priimti yra sudėtinga. Dažnai pati informacija gali būti neadekvati, o pati situacija gali būti neaiški ir sudėtinga. Kartais tik praėjus kuriam laikui nuo sprendimų priėmimo, paaiškėja, kad dauguma jų nėra geri, etiški, naudingi ir apgalvoti. Taigi dar prieš priimant sprendimą reikia pabandyti numatyti ir ilgalaikes jo pasekmes. Tai yra ypač aktualu viešojo administravimo specialistams, kadangi sprendimų priėmimas yra pagrindinis jų darbas.

Viešojo administravimo specialistai kasdien priima daugybę įvairiausių sprendimų. Vieni jų sprendimai yra ilgai svarstomi ir brandinami, kiti kyla spontaniškai, dar kitus padiktuoja aplinkybės. Sprendimai yra priimami individualiai ar kolektyviai, viešai ar slaptai. Vieni sprendimai daromi atsakant į kylančias problemas ar dilemas, kiti priimami norint matyti konkrečius pokyčius. Atsidūrę panašiose situacijose, tos pačios pakopos asmenys gali priimti skirtingus sprendimus. Taip gali atsitikti dėl nevienodo situacijos interpretavimo, skirtingų moralinių standartų, paties asmens situacijų skirtingumo. Moralinio pagrindimo laipsnis priklauso nuo situacijos ar problemos žinojimo, laiko, duoto analizei ir suvokimui, problemos prigimties. Siekiant priimti etišką, morališkai pagrįstą sprendimą, kiekvienas specialistas, tame tarpe ir valstybės tarnautojas, privalo visų pirma sugebėti suvokti problemą, dėl kurios ir turi buti priimtas šis sprendimas. Atsargus ir analitinis požiūris į problemas padidina etiško sprendimo šansus.

Nors viešojo administravimo tyrinėtojai daug dėmesio skiria etiško sprendimo problemai, retas kuris nors autorius pateikia savo etiško sprendimo sampratą. Dažnai jų pozicija išryškėja tik bendrame kontekste. Etiškas sprendimas apibrėžiamas kaip geras, teisingas, visuomenės daugumos vertybėms neprieštaraujantis sprendimas. Būtina pastebėti, kad asmeninės etikos požiūriu, toks etiško sprendimo apibrėžimas yra daugiau sąlyginis, nes kiekvienas individas vadovaujasi savo gero ir blogo, teisingo ir neteisingo supratimu. Tačiau, nepaisant skirtingo suvokimo, egzistuoja ir didesnei ar mažesnei visuomenės daliai priimtinos gėrio ir blogio, teisingumo ir neteisingumo kategorijos. O tai ir leidžia kalbėti apie socialinio gyvenimo bendrumą. Būtent socialinis etikos aspektas ir leidžia pateikti etiško sprendimo sampratą.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2258 žodžiai)
  • Kolegija
  • Odeta
  • Nuosavybės teisė (2)
    10 - 8 balsai (-ų)
Nuosavybės teisė (2). (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuosavybes-teise-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:22
×