Nuosavybės teisė konspektas


Seminaras Bendrosios nuosavybės teisės samprata ir rūšys. Nuosavybės teisės rūšių prigimtis. Bendrosios nuosavybės teisė. Straipsnis. Bendrosios nuosavybės teisės rūšys. Pateikite bendraturčio sampratą. Koks yra sąvokų bendraturtis ir bendrasavininkis santykis. Bendrosios nuosavybės teisės atsiradimo sutartiniai ir nesutartiniai pagrindai. Straipsnis. Bendrosios nuosavybės teisės objektai. Kuo skiriasi bendroji dalinė ir bendroji jungtinė nuosavybė ? Ar dalis bendrojoje nuosavybėje gali būti ne ideali. Konkrečiai nenustatyta. Dalinė yra dalis juridinis gali but. Jungtinėje santuoka. Kokių rūšių teisiniai santykiai ir tarp kokių subjektų susiklosto esant bendrajai nuosavybei Išoriniai. Bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumai. Kokia tvarka priimami sprendimai dėl valdymo , naudojimo , disponavimo bendrosios nuosavybės teise priklausančiu turtu ? Straipsnis. Bendrosios nuosavybės teisės įgyvendinimas. Kokios yra pagrindinės , svarbiausios bendraturčių valdomo daikto padalijimo natūra sąlygos. Ar bendraturčio pirmenybės teisė įsigyti parduodamą dalį yra subjektinė teisė ? Ar bendraturtis , norintis mainyti savo turto dalį , turi pasiūlyti sudaryti mainų sandorį kitam bendraturčiui. Daugiabučių namų butų savininkų bendrosios dalinės nuosavybės įgyvendinimo ypatumai. Bendrosios nuosavybės teisės pasikeitimo ir pasibaigimo pagrindai. Viešosios nuosavybės teisės įgyvendinimo ypatumai ir skirtumai nuo privačiosios nuosavybės teisės įgyvendinimo. Ar savininkas ir nuosavybės teisės subjektas viešosios nuosavybės teisiniuose santykiuose sutampa , ar tai yra skirtingos sąvokos. Viešojo patikėjimo doktrina. Kas yra viešasis interesas ? Valstybės ir savivaldybių institucijos , įgyvendinančios valstybės ir savivaldybių nuosavybės teisę. Valstybės vaidmuo , įgyvendinant viešosios nuosavybės teisę.


4.73 straipsnis. Bendrosios nuosavybės teisės rūšys

Bendraturčiu gali būti kiekvienas asmuo, galintis būti nuosavybės teisinių santykių subjektu.

Kuo skiriasi bendroji dalinė ir bendroji jungtinė nuosavybė? Ar dalis bendrojoje nuosavybėje gali būti ne ideali, t.y. konkrečiai nenustatyta?

Pasekmės, kylančios po to, kai perleidžiama dalis bendrojoje nuosavybėje, o vieno ar kelių bendraturčių prašymu teismas perleidimo sandorį pripažįsta negaliojančiu.

Ar savininkas ir nuosavybės teisės subjektas viešosios nuosavybės teisiniuose santykiuose sutampa, ar tai yra skirtingos sąvokos?

Valstybė garantuoja lygią visų savininkų pažeistų teisių bei teisėtų interesų gynybą. Svarbu užtikrinti, kad valstybės, kaip nuosavybėsteisės subjekto, teisės ir teisėti interesai nebūtų saugomi ir ginami privačių fizinių ir juridinių asmenų teisių ir teisėtų interesų sąskaita, jei pastarieji sąžiningai valdo, naudojasi ir disponuoja jiems nuosavybėsteise priklausančiu turtu, įgyvendindami savo kaip savininko teises. Tačiau tam tikrais įstatymuose numatytais atvejais valstybė gali paimti turtą iš privačios nuosavybės visuomenės poreikiams arba tenkindama visuomenės viešąjį interesą, pavyzdžiui, taikydama daikto paėmimo visuomenės poreikiams nuostatas.

Rasto daikto perėjimas valstybės nuosavybėn.Valstybės nuosa-vybėn neatlygintinai pereina radinys, jeigu rastas daiktas saugotas ne mažiau nei šešis mėnesius ir per tą laiką nepaaiškėjo turtą pametęsasmuo arba jį suradęs asmuo nesutinka kompensuoti policijai su rasto daikto saugojimu susijusių išlaidų. Tokiu atveju radusiajam valstybėatlygina su radiniu susijusias turėtas išlaidas.

Valstybės (savivaldybių) turto valdymo, naudojimosi ir disponavimo juo principai. Ar galima valstybės arba savivaldybių turtą įkeisti, išnuomoti, suteikti panaudai ir pan.?

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (3414 žodžiai)
  • Jolanta
  • Nuosavybės teisė konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Nuosavybės teisė konspektas. (2016 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuosavybes-teise-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 22:45
×