Nuoseklios kintamosios srovės elektros grandinės nustatymas NR. 4


Priklausomybių , cos φ , UC , UL , UR , I = XC grafikai. Kontroliniai klausimai Kaip apskaičiuojama nuosekliosios grandinės pilnutinė ir kompleksinė varža. Kas tai yra , įtampų rezonansas , kokiose grandinėse jis gali būti. Koks pagrindinis įtampos rezonanso požymis. Ką vadiname rezonansiniu dažniu. Kaip galima pasiekti įtampų rezonansą. Kam lygus srovės stipris ir grandinės varža , esant įtampų rezonansui. Kaip apskaičiuojama kintamosios srovės grandinių aktyvioji , reaktyvioji ir kompleksinė galia. Kaip iš bandymų duomenų nustatyti , kada φ , φ , φ 0 Kaip braižoma nuosekliosios grandinės vektorių diagrama. Kaip keičiasi grandinės cos φ , keičiant grandinės talpą.


Tikslas: Išmokti skaičiuoti kintamosios srovės grandines, išmokti su jomis dirbti, ypač šiame darbe su R, L, C elementais, bei jas eksperimentiškai tirti. Susipažinti kas yra įtampų rezonanso reiškinys.

3. Sudaryti ir nubraižyti priklausomybes X, , , , , .

Keičiant kondensatoriaus talpą, atlikti 7 bandymus. Bandymų rezultatus surašyti į lentelę.

Apskaičiuojame talpą Crez, kuriai esant nuoseklioje grandinėje vyks įtampų rezonansas:

Vektorių diagrama, kai φ > 0 Vektorių diagrama, kai φ < 0

Laboratorinio darbo metu įgijome žinių apie nuoseklias kintamosios srovės elektros grandines, sujungtas iš R, L, C elementų, išmokome jas eksperimentiškai tirti. Išmokome skaičiuoti šias kintamosios srovės grandines, susipažinome su įtampų rezonanso reiškiniu kuris įvyko ties 0.00010F. Įsitikinome, kad mažinant kondensatorių talpą didėja galia bei tai, kad kai kondensatoriaus varža tampa didesnė nei ričių, perduodama galia mažėja.

Kas tai yra, įtampų rezonansas, kokiose grandinėse jis gali būti ?

Įtampų rezonansas, tai režimas, kai jos įėjimo įtampos ir srovės fazės sutampa.

Rezonansinis dažnis, tai suderinti grandinės induktyvumas, talpa ir kampinis dažnis, jog grandinėje atsiranda įtampos rezonansas.

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (767 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Nuoseklios kintamosios srovės elektros grandinės nustatymas NR. 4
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nuoseklios kintamosios srovės elektros grandinės nustatymas NR. 4. (2021 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuoseklios-kintamosios-sroves-elektros-grandines-nustatymas-nr-4.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:37
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo