Nuotekos Riebalai referatas


Įvadas. Riebalai. Riebalų charakteristika. Riebalų rūšys. Pagrindiniai riebalų šaltiniai. Riebalų surinkimas. Riebalų gaudyklės. Riebalų gaudyklės veikimo principas. Riebalų gabenimas ir apdorojimo principas. Biokuro gamyba. Aliejaus išpresavimas karštu būdu. Aliejaus išpresavimas šaltu būdu. Aliejaus balinimas. Išvados. Literatūra.


Plečiantis maisto pramonei padidėjo ir nuotekų kiekiai bei jų užterštumas. Vienas iš nuotekų teršalų – riebalai. Panaudoti augalinės ir gyvūninės kilmės riebalai yra surenkami iš restoranų, kavinių ir kitų maisto pramonės įmonių. Maistinio aliejaus ir riebalų atliekos perdirbamos į antrinę žaliavą įvairaus pobūdžio nemaistinių produktų gaminimui.

Šio darbo tikslas atrasti būdą kaip kuo efektyviau panaudoti augalinės ir gyvūninės kilmės riebalus surinktus iš riebalų gaudyklių.

Taigi šio darbo uždaviniai:

Susipažinti su riebalų charakteristiką;

Apžvelgti riebalų surinkimą iš kavinių, restoranų, valgyklų ir kitų maisto pramonės įmonių;

Išanalizuoti biokuro gamyba pritaikant panaudotų riebalų naudojimą.

Skysti riebalai - daugiausia augaliniai riebalai, tačiau gamtoje aptinkami ir skysti gyvūniniai riebalai (Megaukis maistu...2015).

Lietuvoje yra daugybė įmonių, kurių nuotekų sudėtyje susidaro didžiuliai kiekiai riebalų. Todėl puiki alternatyva yra surinkti šiuos nuotekų teršaluose esančius riebalus bei panaudoti biodegalų gamybai. Riebalų surinkimui pramonėje naudoti įrengiamos riebalų gaudyklės, savo sandara ir veikimo principu labai panašios į naftos gaudykles.

Rapso sėklos į aliejaus išspaudimo skyrių paduodamos iš žaliavų sandėlyje pastatyto išvalytos žaliavos bunkerio (Modernaus pirminio...2007).

Rapsai transporteriu paduodami į elektromagnetinius separatorius. Padavimo intensyvumas reguliuojamas automatinio valdymo sklendėmis. Rapsai paduodami į transporterį kondicionierių, kuriame pašildomi iki 50°C. Toliau rapsai smulkinami traiškytuvu. Sutrinta rapso masė sraigtiniu transporteriu paduodama į agregatą, kuris šią masę garais pašildo iki 100-115°C, toliau rapsų masė patenka į aliejaus išspaudimo presus (Modernaus pirminio...2007).

Aliejus su tirščiais eina į rezervuarą, o išspaudos transporteriu paduodamos į atliekų bunkerius. Talpoje surinktas aliejus kartu su tirščiais siurbliu paduodamas į tirščių seperatorių (Modernaus pirminio...2007).

Iš separotoriaus nuo tirščių atskirtas aliejus suleidžiamas į talpą, o iš jos siurbliu paduodamas filtracijai į filtrą.Tirščiai iš seperatoriaus ir išspaudos iš filtro-preso sraigtiniais transporteriais grąžinami pakartotinam perdirbimui į presavimo agregatą (Modernaus pirminio...2007).

Iš filtro skaidrus aliejus suleidžiamas į talpą. Neskaidrus aliejus siurbliuku grąžinamas į filtrą pakartotinam filtravimui. Skaidrus filtruotas aliejus savitaka teka į talpą ir paduodamas tolimesniam perdirbimui-balinimui (Modernaus pirminio...2007).

Išvalytos rapsų sėklos, maždaug 15° C temperatūros, iš tarpinio bunkerio praeina per tinklinį sietą ir elektrinį magnetą, sraigtinio transporterio pagalba patenka į pirminio išpresavimo presus Farmet FL 200, 4 vienetai, kilmės šalis Čekija, kuriuose rapsai sutraiškomi ir išspaudžiamas labai nedidelis aliejaus kiekis, toliau rapsų masė vamzdžiu patenka į antrinio išpresavimo presus Farmet FS 1000, 4 vienetai, kilmės šalis Čekija, spaudimo metu masė savaime įkaista iki 50°C (Modernaus pirminio...2007).

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 2083 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2594 žodžiai)
  • Julija
  • Nuotekos Riebalai referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Nuotekos Riebalai referatas . (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuotekos-riebalai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:35
×