Nuotekų perdirbimas


Įvadas. Referato tikslas. Referato uždaviniai. Referato dėstymas. Pirma nuotekų apdirbimo stadija – nuotekų dumblo gavimas. Klaipėdos miesto nuotekų valyklos technologinio proceso aprašymas mažos drėgmės nuotekų dumblo gavimui. Nuotekų dumblo apdirbimo sprendimai Europos Sąjungoje. Nuotekų dumblo apdirbimo sprendimai Lietuvoje. „Sludge2energy" nuotekų dumblo deginimo projektas Vokietijoje. „Janicki Bioenergy“ Omni Procesorius nuotekų dumblo perdirbimui. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nuotekų valymas, tai teršalų ir vandens atskyrimas. Visi nuotekose buvę teršalai patenka į nuotekų perdirbimo produktą - nuotekų dumblą. Kuo labiau nuotekos yra užterštos ir kuo geriau išvalomos, tuo daugiau susidaro dumblo. Netinkamai tvarkomas nuotekų dumblas kelia pavojų aplinkai, teršia orą, vandenį ir dirvožemį. Nuotekų dumblas gali būti biologinės taršos šaltinis. Nestabilizuotame nuotekų dumble yra užkrečiamųjų ligų sukėlėjų, kuriuos platina vabzdžiai ir graužikai. Nuotekų dumblo tvarkymas ir utilizavimas yra globali problema, ieškoma efektyvių būdų jam apdoroti.

Referato tikslas yra detaliai išnagrinėti nuotekų apdirbimo procesą, akcentuoti proceso problemas ir pateikti naujausias alternatyvas jų sprendimui.

Taigi atlikus visą galybę nuotekų apdirbimo procesų, vis tiek susidaro galutinis besikaupiantis produktas – nuotekų dumblas.

„Janicki Bioenergy“ Omni Processoriaus nuotekų dumblo perdirbimui, konsepcinis projektas, buvo pradėtas 2013 metais iš Bilo ir Melindos Geitsų paramos fondo lėšų. Pačioje pradžioje pagrindinis projekto tikslas buvo efektyviai perdirbti nuotekų dumblą į elektros energiją. Tačiau projekto eigoje, tapo aišku, kad yra imanoma išgauti papildomą produktą - švarų vandenį. Taigi įdiegus vandens valymo ir apdirbimo įrenginių, buvo pilnai surinkta pirmoji konsepcija – Modelis S100.

Modelis S100 buvo pilnai surinktas Dakare, Senegale 2015 metų Vasarį. Šis modelis yra nepertraukiamo veikimo nuotekų dumblo perdirbimo mašina, per dieną pagaminanti 10 800 Litrų geriamo vandens. Surinkimo vieta buvo pasirinkta dėl švaraus vandens stygiaus. Taigi visas vanduo yra panaudojamas ir gelbsti daugybei žmonių.

Standartai kuriuos atitinka pagaminamas vanduo: Jungtinių Amerikos Valstijų FDA standartas ir Pasaulinės Sveikatos Organizacijos standartas.

Daugelis žmonių negali patikėti, kad nuotekų vanduo gali tapti geriamu. Tačiau projektą atstovaujantys mokslininkai patikina, kad vanduo yra toks pat kaip nupirktas parduotuvėje butelyje. Taip yra todėl, nes nuotekų dumblas yra kaitinamas iki užvirimo ir vanduo surenkamas garų formoje. Tokioje temperatūroje patogenai neišgyvena. Toliau vanduo vis dar garų formoje yra filtruojamas, pašalinamos kietosios dalelės, kitos pašalinės medžiagos, sureguliuojamas pH.

Mašinos veikimo tobulumas yra tai, kad nuotekų dumble jau yra užslėptas kuras. Tai yra biomasė, kurią deginant išgarinamas vanduo ir dar pagaminama perteklinė elektros energija. Būtent dėl to labai tikėtina, kad ši technologija paplis po visą Afriką.

Taigi, dėl akivaizdžių priežasčių nuotekų apdirbimas yra aktualu visuose pasaulio regionuose. Aukštesnės ekonomikos šalys technologiškai lenkia silpnesniąsias ir ten požiūris į nuotekų perdirbimą jau yra pasikeitęs. Nuotekos nėra atliekos, tai yra žaliavos. Pasaulis juda teigiama linkme ir šis požiūris pasiekia vis daugiau šalių. Nuo 2013 metų Lietuvoje taip pat uždraustas nuotekų dumblo kaupimas tam skirtose vietose ir priverstinai pradėti vykdyti jo perdirbimo darbai.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 637 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (2326 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domas
  • Nuotekų perdirbimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Nuotekų perdirbimas. (2015 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuoteku-perdirbimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:01
×