Nuotekų valymo įrenginio parinkimas sodyboje


Įvadas. Buitinėse nuotekose esantys teršalai ir jų tvarkymas. Nuotekose esantys teršalai ir jų poveikis aplinkai. Individualūs buitinių nuotekų tvarkymo metodai. Pagrindiniai teisės aktai reglamentuojantys nuotekų tvarkymą. Nuotekų tvarkymas sodyboje. Biologinio nuotekų valymo įrenginio parinkimas. Aplinkosauginiai skaičiavimai. Biologinio valymo įrenginio pagrindiniai parametrai ir veikimo principas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Netinkamai tvarkomos nuotekos, kuriose lieka įvairių kenksmingų teršalų yra išleidžiamos į aplinką, o tai gali sukelti neigiamą poveikį aplinkoje esantiems gyviems organizmams, gyvūnams ar net žmonijai. Kas išskiria nuotekas? Pagrindiniai nuotekų susidarymo taršos šaltiniai yra: pramonė, žemės ūkis, buitiniai vartotojai. Kiekvienam žmogui išskiriančiam nuotekas svarbu žinoti, kokių priemonių reikia imtis, jog būtų teisingai tvarkomos nuotekos.

Darbo aktualumas: Sodyboje esančioje Užpaliuose buitinės nuotekos yra tvarkomos netinkamai. Nuotekos kaupiamos po žeme esančiame nesandariame rezervuare ir sunkiasi į dirvožemį, todėl būtina parinkti valymo įrenginį.

Darbo problema: Sodyboje netinkamai tvarkomos nuotekos, kurios kaupiamos nesandariame rezervuare ir taip yra teršiama aplinka.

Tiek buityje, tiek gamybiniuose procesuose susidarančiose nuotekose yra teršalų, kurie gali kelti dideli pavojų aplinkai t.y. įvairioms ekosistemoms, dirvožemiui. Individualių namų, butų gyventojai ir pramonių bei kitų įmonių fiziniai, juridiniai asmenys privalo žinoti, kaip teisingai tvarkyti nuotekas bei kokiais teisės aktais reikėtų vadovautis.

Biocheminis deguonies suvartojimas (BDS) yra nuotekų užterštumo organinėmis medžiagomis rodiklis bei deguonies kiekio, kuris reikalingas nuotekose esančioms organinėms medžiagoms oksiduoti biocheminių procesų metu, matas. Organinių medžiagų kiekis nuotekose gali būti matuojamas BDS vienetais. BDS7 reiškia ištirpusio deguonies masės koncentraciją, reikalingą tam tikroms sąlygomis organinėms ir neorganinėms vandens priemaišoms biologiškai oksiduoti per penkių parų inkubacinį periodą. (9).

Nuotekose esantys teršalai tokie, kaip: BDS, biogeninės medžiagos, SM teršia aplinką. Svarbu sumažinti, šių teršalų koncentraciją nuotekose ir būtent tam įgyvendinti yra naudojami įvairūs nuotekų tvarkymo metodai.

Ne tik didieji miestai bet ir individualūs gyvenamieji namai turi turėti įrengtus nuotekų valymo įrenginius, tokius kaip:

7. Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginių montavimo ir išvalyto vandens infiltracijos galimi sprendimai:

Valyti nuotekas efektyviausias būdas yra pritaikyti aplinkosauginius reikalavimus atitinkantį valymo įrenginį išvalantį, tam tikrus teršalus. Taip pat nuotekas sudarantys žmonės turi žinoti, kaip teisingai tvarkyti nuotekas, kad atitiktų išleidžiamų nuotekų leistinas ribines vertes, kurias reglamentuoja atitinkami teisės aktai.

Kaip ir tiekiamas vartoti vanduo, taip ir susidarančios buitinės, pramoninės, žemės ūkio nuotekos yra reglamentuojamos tam tikrais teisės aktais, kurie numato tam tikrus aplinkosauginius aspektus.

Vienas iš svarbiausių dokumentų Lietuvos Respublikos Aplinkos Apsaugos įstatymas, kuris įpareigoja fizinius, juridinius asmenis saugoti ir neteršti, puoselėti aplinką, biologinę įvairovę, ekologines sistemas, kraštovaizdį ir jos išteklius, o taip pat vandenį, užtikrinant sveiką, švarią aplinką(4).

Taip pat svarbus dokumentas Nuotekų tvarkymo reglamentas, kuris apibrėžia buitinių, komunalinių bei gamybinių nuotekų tvarkymą, aplinkosaugos reikalavimų, nuotekų surinkimą, valymą ir išleidimą, siekiant užtikrinti aplinkos apsaugą. Visi šie reikalavimai taikomi fiziniams ir juridiniams asmenims, planuojantiems išleisti arba jau išleidžiantiems nuotekas į aplinką.(5)

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 381 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2514 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Nuotekų valymo įrenginio parinkimas sodyboje
    10 - 3 balsai (-ų)
Nuotekų valymo įrenginio parinkimas sodyboje. (2017 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuoteku-valymo-irenginio-parinkimas-sodyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:24
×