Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas individualiam namui


Įvadas. Buitinių nuotekų tarša aplinkai ir jų tvarkymas. Nuotekose esantys teršalai ir jų poveikis aplinkai. Nuotekų tvarkymas individualiame name. Bnvį „Feliksnavis” parinkimas individualiam namui. Įrenginio veikimo principas. Nuotekų debitų skaičiavimai. Išvados. Literatūra. Priedai.


Netinkamai tvarkomos nuotekos, kuriose lieka įvairių kenksmingų teršalų yra išleidžiamos į aplinką, o tai gali sukelti neigiamą poveikį aplinkoje esantiems gyviems organizmams, gyvūnams ar net žmonijai. Kas išskiria nuotekas? Pagrindiniai nuotekų susidarymo taršos šaltiniai yra: pramonė, žemės ūkis, buitiniai vartotojai. Kiekvienam žmogui išskiriančiam nuotekas svarbu žinoti, kokių priemonių reikia imtis, jog būtų teisingai tvarkomos nuotekos.

Darbo tikslas: Parinkti įrenginį individualiam namui norint sumažinti taršą nuotekoms dirvožemiui ir požeminiam vandeniui.

Tiek buityje, tiek gamybiniuose procesuose susidarančiose nuotekose yra teršalų, kurie gali kelti dideli pavojų aplinkai t.y. įvairioms ekosistemoms, dirvožemiui. Individualių namų, butų gyventojai ir pramonių bei kitų įmonių fiziniai, juridiniai asmenys privalo žinoti, kaip teisingai tvarkyti nuotekas bei kokiais teisės aktais reikėtų vadovautis.

Biocheminis deguonies suvartojimas (BDS) yra nuotekų užterštumo organinėmis medžiagomis rodiklis bei deguonies kiekio, kuris reikalingas nuotekose esančioms organinėms medžiagoms oksiduoti biocheminių procesų metu, matas. Organinių medžiagų kiekis nuotekose gali būti matuojamas BDS vienetais. BDS7 reiškia ištirpusio deguonies masės koncentraciją, reikalingą tam tikroms sąlygomis organinėms ir neorganinėms vandens priemaišoms biologiškai oksiduoti per penkių parų inkubacinį periodą. (9).

Nuotekose esantys teršalai tokie, kaip: BDS, biogeninės medžiagos, SM teršia aplinką. Svarbu sumažinti, šių teršalų koncentraciją nuotekose ir būtent tam įgyvendinti yra naudojami įvairūs nuotekų tvarkymo metodai.

Apibendrinant nuotėkoms valyti taikomi tokie būdai: cheminis, biologinis, mechaninis. Tačiau individualiems namas dažniau yra naudojami biologiniai valymo įrenginiai, tai būtų septikai, biofiltai, earobiniai nuotekų valymo būdai. Norint sužinoti, kokį įrenginį pritaikysime, turime atkreipti dėmesį ir į individualaus namo teritorijos išdėstymąs.

Individualus namas yra Anykščių rajone, į vakarus nuo kelio Anykščiai–Panevėžys, Piktagalio kaime. Viso teritorijos yra apie 2 hektarus, kurie išsidėste kalvingoje vietovėje. Visame plote pasiskirstymas yra toks: įvažiavimo į kiemą po kaire stovi gyvenamasis namas, kuris nuo kelio yra apie 20metrų atstumu. Name nuolat gyvena du asmenys. Prie namo stovi šulinys. Iš jo vanduo naudojamas buityje, higienai palaikyti ir yra sušildomas boileryje. Iš šulinio vanduo imamas rankiniu būdu, bet artimiausiu metu planuojama įsirengti vamzdynus, nes pavasario metu patvinus teritorijai, šulinyje vandens lygis pakyla, o šalia esantys rūsys, kartais prisipildo šiek tiek vandens. Priekyje gyvenamojo namo yra pastatytas ūkinis pastatas ir daržinė, kur šalia šių pastatų dar yra įrengtas biotualetas. Už daržinės yra iškastas tvenkinys 80m2 gylis jame sieke apie 2metrus.Toliau teritorijoje didžiąją dalį užima pieva, dar už šių pastatų yra nedideli du daržai. Taigi, vanduo yra atgabenamas iš šulinio, kuris patenka į boilerį, kur vanduo yra šildomas ir vėliau naudojamas buityje, po to jau panaudotas vanduo vamzdžiais teka iki rezervuaro, kur susijungia su biotualeto nuotekomis. Kuo met rezervuaras prisipildo, nuotekos yra išgabenamos įmonės UAB „Anykščių komūnalinis ūkis”

Atsižvelgus į nuotekų debitų skaičiavimus buvo parinktas BNVĮ „FELIKSNAVIS” įrenginys, kuris yra taikomas individualiems namams, su nedideliu gyventojų skaičium ir be papildomų įrenginių įdiegimo.

  • Inžinerija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 6236 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (2949 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas individualiam namui
    10 - 2 balsai (-ų)
Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas individualiam namui. (2017 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/nuoteku-valymo-irenginiu-pritaikymas-individualiam-namui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:57
×