Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas kaimo turizmo sodyboje


Aplinkos savarankiškas darbas.

Įvadas. Nuotekų charakteristika ir jų valymo būdai. Nuotekų tipai ir sudėtis. Nedidelių kiekių nuotekų valymo būdai. Pagrindiniai teisės aktai reglamentuojantys nuotekų valymą. Kaimo turizmo sodybos veikla. Nuotekų valymo įrenginio parinkimas. Susidarančių nuotekų kiekių ir užterštumo skaičiavimai. Suskaičiuotų nuotekų debitų rezultatai. Nuotekų užterštumo skaičiavimai. Suskaičiuoti nuotekų užterštumo rezultatai. Įrenginio pritaikymas kaimo turizmo sodybai. Išvados. Naudota literatūra.


Vanduo bėgantis iš čiaupo ar klozeto bakelyje mažai domina miestuose ar miesteliuose gyvenančius žmones. Bet visai kitokias problemas tenka spręsti nuosavų namų ar sodybų turėtojams, ypatingai tiems, kurių namai ar sodybos neturi galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų.

Darbo problema. Kaimo turizmo sodyboje įdiegtas netinkamas nuotekų valymo įrenginys ir jis neefektyviai išvalo nuotekas.

Darbo objektas: Projektuojami nuotekų valymo įrenginiai.

Darbo tikslas: Pritaikyti nuotekų valymo įrenginį kaimo turizmo sodybai.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti nuotekų charakteristikas ir jų valymo būdus.

Išnagrinėti kaimo turizmo sodybos veiklą.

Kaimo turizmo sodybai parinkti nuotekų valymo įrenginį.

Darbo struktūra:

Įvadas; 1 dalis (Nuotekų charakteristika ir jų valymo būdai); 2 dalis (Kaimo turizmo sodybos veikla); 3 dalis (Nuotekų valymo įrenginio parinkimas); išvados; naudota literatūra.

Nuotekos – tai žmogaus buityje, ūkinėje ar gamybinėje veikloje panaudotas vanduo, kuriuo naudotojas atsikrato, išleisdamas jį į aplinką arba į nuotekų surinkimo sistemas. Prie nuotekų taip pat priskiriamas organizuotai (nuotekų surinkimo sistemomis) nuo teritorijų surenkamas ir į aplinką arba į kitų subjektų nuotekų surinkimo sistemas išleidžiamas paviršinis (lietaus) vanduo. [ 1 ]

- vandenys, atkeliaujantys iš sanitarinių mazgų, t.y. tualetų, užteršti fiziologinėmis atliekomis (fekalinės nuotekos).

Nuotekų valymui naudojami tokie būdai: Mechaninis, biologinis ir cheminis valymas. Nedidelių kiekių nuotekoms šalinti dažniausiai naudojami mechaninis ir biologinis nuotekų valymas.

Šis įstatymas nustato bendruosius reikalavimus nuotekų tvarkymui, bendruosius reikalavimus į gamtinę aplinką išleidžiamoms nuotekoms. Taip pat nustato į gamtinę aplinką išleidžiamoms buitinės nuotekoms normuojamus/kontroliuojamus parametrus. [ 5 ]

,,Mažų nuotekų kiekių tvarkymo reglamentas‘‘ patvirtintas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. spalio 21 d. įsakymu nr. d1-553

Reglamentas nustato, priklausomai nuo vietos sąlygų, nuotekų sudėties ir kitų konkretaus objekto savybių, reikalavimus mažų nuotekų kiekių tvarkymui. Šiame dokumente yra nustatyti reikalavimai nuotekų valymo įrenginių tiekėjams, projektuotojams, naudotojams bei montuotojams. Taip pat šiame dokumente yra numatyta, kas atsako ir prižiūri įrenginių eksploataciją, bei kas turi vertinti mažų nuotekų kiekių valymo įrenginius. [ 6 ]

papildomosios paslaugos – aptarnavimas, dušas, lyginimas, vaikų priežiūra, seminarų/konferencijų organizavimas ir pan.;

Šioje sodyboje prie tvenkinio galima, šauniai praleisti laisvalaikį, organizuoti susitikimus,  švęsti įvairias šventes bei pailsėti. Sodyboje įrengta lauko pavėsinė, lauko židiniai, sūpynės, žaidimų aikštelės. Jaukiai įrengti svečių kambariai, vasaros metu galima poilsiauti su palapinėmis.  Veikia viduje įrengta pirtis.

Pastate yra įrengti šeši kambariai, viduje yra trys tualetai, du dušai, virtuvė su kriaukle, židinys ir garažas. Viduje yra įrengta dvidešimt miegamų vietų.

Sodybos atstumas nuo miesto yra dešimt kilometrų, arčiausiai gyvenantys kaimynai yra penki šimtai metrų nuo gyvenamosios vietos. Tvenkinys nuo namo iškastas šimtą metrų atstumu, o gyvuojantis pušynėlis gyvuoja trys šimtai metrų atstumu. Šalia pušyno teka nedidelis upelis.

Nuotekų valymo įrenginio teisingas pasirinkimas turi labai didelę įtaką tinkamam sistemos funkcionavimui ir naudotojo gyvenimo kokybei. Namų ūkyje, skalbiant, plaunant indus ir atliekant kitus darbus, panaudotas vanduo vadinamas nuotekomis, kurias būtina išvalyti, kad neterštume mus supančios aplinkos. Nuotekų valymas yra aktuali problema. Ypač ši problema aktuali užmiestyje, kaimuose kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų valymo sistemos.

Susidarančių nuotekų kiekių ir užterštumo skaičiavimai

 • Aplinka Savarankiški darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Tomas
 • 20 puslapių (3322 žodžiai)
 • Kolegija
 • Aplinkos savarankiški darbai
 • Microsoft Word 136 KB
 • Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas kaimo turizmo sodyboje
  10 - 10 balsai (-ų)
Nuotekų valymo įrenginių pritaikymas kaimo turizmo sodyboje. (2016 m. Gegužės 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/nuoteku-valymo-irenginiu-pritaikymas-kaimo-turizmo-sodyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:03