Nušalimai


Nušalimai. Tikslai. Kas yra nušalimas? Nušalimai gali būti skirstomi į. Nušalimo laipsniai. Pagrindinės nušalimą sukeliančios priežastys. Nušalimo požymiai. Kokių veiksmų būtina imtis esant nušalimui? Esant nušalimui griežtai draudžiama. Kaip išvengti nušalimų? Pirmoji pagalba. Literatūros sąrašas.

Apibūdinti, kas yra nušalimai; Išsiaiškinti nušalimo požymius ir laipsnius; Apibūdinti pagrindines nušalimo priežastis; Trumpai apžvelgti, kaip išvengti ir apsisaugoti nušalimų; Paaiškinti, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Klimatinės sąlygos: temperatūra, drėgmė, krituliai, vėjas; Stacionari veikla (Pvz: budėjimas stebėjimo poste); Fizinis nuovargis, kuris sukelia apatiją; Apranga ir avalynė; Nesaikingas alkoholio ir kitų narkotinių medžiagų vartojimas.

Šildykite pažeistą vietą spausdami delnu, laikykite pažastyse arba prie pilvo; Ant veido, ausų ir nosies uždėkite delnus paties nukentėjusiojo arba kito; Jei nušalo rankos atsekite megztinį ir nukentėjusiojo rankas priglauskite prie jo kūno, poto užsekite megztinį, kad jis neprarastų kūno šilumos; Jei nušalo pėdos nuaukite batus ir kojines, jo pėdas padėkite ant kito asmesns kūno;.

Nešildykite nukentėjusiojo pėdų ar kitų nušalusių vietų; Nuvilkite drabužius ir nuimkite papuošalus; Apgaubkite nukentėjusįjį apklotu; Pamerkite nušalusią kūno dalį į 38 – 40 temperatūros vandenį; Atsargiai nusausinkite ir uždėkite tvarstį; Pakelkite pažeistas kūno dalis, kad sumažėtų skausmas; Iškviestike pagalbą.

Neikite i orą ką tik nusiprausę ar išsimaudę; Prieš išeidami į šaltį, patrinkite rankas, veidą ir ausis; Vakare patepkite atvirus odos plotus riebiu kremu; Prieš išeidami į šaltą orą, negerkite alkoholio ir nerūkykite; Judinkite kojų pirštus batų viduje ir avėkite šiltas kojines; Pasikeiskite puskojines, jei jos sudrėko;.

Stenkis, kad neprasiskverbtų šaltas oras į kūną; Saugokite tas kūno vietas, kurios jau kada nors buvo nušalusios; Maistas teikia šilumą, todėl prieš išeidami į šaltį pavalgykite; Gerkite daug šiltų skysčių.

  • MS PowerPoint 1733 KB
  • 2016 m.
  • 27 puslapiai (700 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marvita
  • Nušalimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Nušalimai. (2014 m. Birželio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusalimai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:12
×