Nusidėvėjimas ir jo apskaita


Nusidėvėjusio ilgalaikio turto nurašymas. Nusidevejimo uzdaviniai. Nusidevejimo metodai. Daikto nusidevejimo skaičiavimas. Nusidevejimas pradedamas skaiciuoti. Ilgalaikio turto nusidevejimo uzdaviniu sprendimai. Apskaitos uzdaviniu su nusidevejimu pavyzdziai. Buhalterinis darbas. Nusidėvėjęs ilgalaikis turtas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas, daiktų sąrašas.

Įvadas. Nusidėvėjimas. Ilgalaikio turto esmė. Ilgalaikis nematerialus turtas. Autorių teisė. Patentas. Prekės ženklas. Licencijos. Ilgalaikis materialus turtas. Finansinis ilgalaikis turtas. Ilgalaikio materialiojo turto eksploatacinės sąnaudos. Ilgalaikio nematerialiojo turto eksploatacinės sąnaudos. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimas. Ilgalaikio nematerialiojo turto amortizacija. Uab “evelija” trumpa charakteristika. Nusidėvėjimo apskaita uab “evelija”. Išvados. Literatūros sąrašas.

Sparčiai vystantis technologijoms ir stiprėjant konkurencijai, ūkio subjektai, siekdami išsilaikyti rinkoje, turi pasiryžti įgyvendinti ilgalaikes investicijas. Investicijų pobūdis priklauso nuo ūkio subjektų keliamų tikslų ir dažniausiai siejamas su gamybos eksploatuojamų priemonių atnaujinimu, technologijų naujovių diegimu siekiant mažinti išlaidas, didinant gamybos apimtis jau susiformavusioms ir naujoms rinkoms, naujo produkto sukūrimu, gamyba bei realizavimu.

Beveik kiekvienoje įmonėje reikšmingą vaidmenį vaidina ilgalaikis turtas- pastatai, mašinos, specialūs įrengimai, be kurių dažniausiai apskritai neįmanoma sėkminga kokia nors veikla ir kurie kaip bet koks kitas daiktas nusidėvi. Nusidėvėjimas – daikto vertės sumažėjimas per laikotarpį. Taip pat nusidėvi ir kreditas (dėl infliacijos).

šis per vieną gamybos ciklą nesunaudojamas turtas buhalterinės apskaitos požiūriu yra ypatingas tuo, kad sunku šio turto sunaudotą dalį tiksliai įskaičiuoti į tam tikro laikotarpio sąnaudas bei gaminamų ir parduotų prekių savikainą. Ilgalaikis turtas dėl jo santykinio brangumo ir didelės reikšmės kiekviename versle turi būti saugomas ir vertinamas. Ilgalaikis turtas- turtas, kuris naudojamas įmonės ekonominei naudai gauti ilgiau nei vienus metus ir kurio įsigijimo vertė nedarbo uždaviniai: nusidėvėjimo, ilgalaikio turto aprašymas, nusidėvėjimo apskaitos aprašymas įmonėje, išvadų pateikimas.

Darbo metodai: literatūros šaltinių analipraktikoje, apskaitoje nurodomas nusidėvėjimo dydis ne visada sutampa su realiu jo nusidėvėjimu, todėl Lietuvoje įstatymu nurodyta, kad pilnas ilgalaikio turto buhalterinis nusidėvėjimas nėra patiesinis metodas – atskaičiuojamas vienodas dydis per vienodą laikotarpį (pvz. , kas mėnesį). Pvz. , jeigu nusidėvėjimo laikotarpis yra metai, tai yra 60 mėnesių, tai kas mėnesį daikto nusidėvėjimdvigubo balanso metodas - šiuo metodu visa nusidėvėjimo suma nurašoma iškarto įsigijus daiktą, paliekant tik jo likutinę vertę.

Lietuvoje praktiškai naudojami tik šitie du nusidėvėjimo metodai. Įstatymai reikalauja skaičiuoti nusidėvėjimą ilgalaikiam turtui. Daiktui nusidėvėjimas pradedamas skaičiuoti, tik kai jisai atiduodamas naudoti. Nupirkus jau fiziškai iš dalies nusidėvėjusį daiktą, jam nustatomi nusidėvėjimo normatyvai kaip naujam daiktui. Biudžetinės įstaigos viena kitai daiktus perduoda kartu su apskaičiuotu nusidėvėjimu, todėl gautiems daiktams nusidėvėjimas skaičiuojamas toliau.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4392 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Nusidėvėjimas ir jo apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Nusidėvėjimas ir jo apskaita. (2011 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusidevejimas-ir-jo-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 22:48
×