Nusikalstamas susivienijimas teroro aktas


Įvadas. 249 straipsnis. Nusikalstamas susivienijimas. Objektas. Objektyvioji pusė. Subjektas. Subjektyvioji pusė. 250 straipsnis. Teroro aktas. Objektas. Objektyvioji pusė. Subjektas. Subjektyvioji pusė. Terorizmui priskiriami nusikaltimai, numatyti Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse. Išvados.


Teroro aktas yra vienas labiausiai plintančių ir pavojingiausių nusikaltimų, kuriuo pirmiausia kėsinamasi į visuomenės saugumą. Teroro akto pavojingumą nulemia tai, kad siekdami vienokių ar kitokių tikslų kaltininkai žudo ar žaloja visiškai pašalinius žmones, tuo sukeldami visuomenėje baimės ir netikrumo atmosferą. Teroru plačiausia prasme priimta vadinti veiką, kuria siekiama įbaugint kuo didesnį ratą žmonių.. Teroro aktas būna dažniausiai nukreiptas prieš tam tikrus asmenis ar institucijas, bet jo padariniai paliečia visiškai su tuo nesusijusius asmenis, žmones. Tačiau kaip matyti iš įvairių valstybių praktikos, teroro akto metu nukenčia ir žūva vaikai, seni asmenys, moterys ir kiti, mažiau savimi galintys pasirūpinti. Tai gali trikdyti ir trikdo gan platų žmonių sluoksnį, nes baimė tapti teroro akto auka kiekvienam tampa daugiau ar mažiau reali.

Esminiu šiuo atveju yra tai, kad nusikalstamo susivienijimo dalyvis suvokia koks ar kokie nusikaltimai daromi arba bus padaryti. Objektyviai tokius nusikaltimus įstatymas priskiria prie sunkių.

Tuo pačiu kyla klausimas, ar pakanka šių dviejų požymių (3 ir daugiau asmenų grupės ir veikos, nukreiptos į bent vienos nusikaltimo, kuris priskirtas prie sunkių nusikaltimų padarymo suvokimo, kad veiką galima būtų priskirti prie nusikalstamo susivienijimo. Reikėtų pažymėti, kad šių formulių požymių suvokimas leidžia pradėti įrodinėti nusikalstamo susivienijimo buvimą, kadangi tokiu atveju vis tik reikia atskirti kitos nusikalstamos veiklos formas (grupę iš anksto susitarusių asmenų, organizuotą grupę) nuo nusikalstamo susivienijimo. Šių grupių požymiai išoriškai gali sutapti.

Šiuo atveju atkreiptinas dėmesys į tai, kad įstatymas nusikalstamą susivienijimą sieja su rengimusi ar kėsinimusi padaryti ne vieną nusikaltimą (“daryti sunkius nusikaltimus”). Taigi turi būti nustatyta, kad nusikalstamas susivienijimas kuriamas nusikalstamai veiklai. Tokia veikla paprastai yra akivaizdi, kai yra nustatytos tam tikros organizacinės ryšio formos tarp nusikaltėlių ir jie yra padarę ne vieną sunkų nusikaltimą.

  • Teisė Recenzija
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1584 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jolita
  • Nusikalstamas susivienijimas teroro aktas
    10 - 4 balsai (-ų)
Nusikalstamas susivienijimas teroro aktas. (2016 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamas-susivienijimas-teroro-aktas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:13
×