Nusikalstamų veikų daugetas


Nusikalstamų veikų daugetas. Nusikaltimų daugeto požymiai ir sąvoka. Susideda iš tapačių veiksmų. Vieningo rezultato. Vieno nusikaltimo atskiras grandis. Trunkamieji - nusikaltimas , kurio darymas tęsiasi tam tikrą laiką. Tai tokios nVų sudėtys , kurios apjungia kelių nVų sudėtis. Nusikaltimų daugeto rūšys. Idealioji nusikaltimų sutaptis. – viena veika tuo pačiu metu yra padaromi keli nusikaltimai. Realioji nusikaltimų sutaptis. – tokia nusikalstamų veikų sutaptis , kai kiekvienas nusikaltimas realizuojamas savarankiškais veiksmais. Idealiosios nusikaltimų sutapties atskirimas nuo pavienio nusikaltimo. Nusikaltimų sutapties atskirimas nuo baudžiamosios teisės normų konkurencijos. Nusikaltimų kvalifikavimas , esant idealiajai ir realiajai nusikaltimų sutapčiai. Recidyvas , jo rūšys ir apibūdinimas. Teisinė recidyvo reikšmė. Pavojingo recidyvisto apibūdinimas. Asmens pripažinimo pavojingu recidyvistu sąlygos , tvarka ir pasekmės. Teismų praktikos apžvalga. Atsakomybė už kelis nusikaltimus užsienio šalių baudžiamojoje teisėje. NV kos daugėto formos. Reali sutaptis.  Legalusis recidyvas. Pavojingas recidyvistas. Bendrasis recidyvas.

2.- Nusikaltimų daugeto skirtingumas nuo pavienių nusikaltimų, kuriuos sudaro keli elgesio aktai. Nusikaltimai su sudėtinėmis sudėtimis, trunkamieji ir tęstiniai nusikaltimai.

Daugeto ir pavienio nusikaltimo atribojimas.

*Pavienis nusikaltimas - veika numatyta atskirame Bk straipsnyje ir atitinka atskiros savarankiškos NVos požymius,

*Subjektyvių požymių visuma - vieningi nusikalstami kėslai, vieninga valia tiems tikslams pasiekti

sumas pinigų. Ir taip kas mėnesį.Tęstinis nusikaltimas gali būti padarytas ir veikimu ir neveikimu. Pvz neveikimas- kelių vartotojų apgaulė, kai nuo pirkėjų nuslepiant pasibaigusį vartojimo terminą parduota 10vnt prekių.

visuomet galima fiksuoti. (pvz BK numato atsakomybę už įkaitų paėmimą ir jų grąžinimo

pirmiausiai žmogus ar žmonių grupė paimami kaip įkaitai. Po to, kaip įkaitų paleidimo sąlyga

keliami reikalavimai atitinkamiems subjektams. Neįvykdžius nusikaltėlių reikalavimų neretai

nusikaltimų sudėtis nurodo, kelis vienodos reikšmės požymius, kurių kiekvienas atskirai paimtas

padaryti ne keli, o vienas nusikaltimas. ( pvz yra numatyta atsakomybė už neteisėtą šaunamojo

ginklą, kurį laikė savo žinioje, o po to pardavė, jis padarė vieną nusikaltimą.)

2) Reali – tokia nusikalstamų veikų sutaptis, kai kiekvienas nusikaltimas realizuojamas savarankiškais veiksmais. Tai veikos, kurios padaromos skirtingu laiku, tačiau tas atotrūkis gali būti labai nedidelis. Reali sutaptis – du ar daugiau nusikalstamų veikų, kuriomis realizuojama bent 2 sudėčių požymiai. Neretai pirma nusikalstama veika gali būti būdas pasiekti tam tikrą tikslą. Kaltininkas sumanęs pakankamai sudėtingą nusikaltimą.

Pavienio nusikaltimo atveju veiksmai atitinka tik vieną BĮ normą ( idealioji bent du) kėsinamasi į vieną objektą (idealioj į kelis). Pavienio nusikaltimo ta pati kaltės forma, idealiosios skirtingos kaltės formos.

Atskirti įstatymų konkurenciją nuo daugeto nėra visada paprasta, kaip ir atskiras daugeto formas. Lemiamą reikšmę turi sudėties požymių kvalifikavimas ir veikos dalyko bei objekto išaiškinimas. Daugetas – tai kai bausmės sudedamos ( bausmių taikymo teisei priklauso).Keletas veikų arba veikų daugetas susidaro tuomet, kai asmuo vienu, dviem ar daugiau veiksmų įgyvendina dvi ar kelias veikas, turinčias atskiras sankcijas. Kadangi atskiros veikos dažniausiai numato ir skirtingas sankcijas, reikalingos specialios bausmės subendrinimo taisyklės, numatytos 63 bei 64 str; Veikų konkurencijos (arba apėmimo) atveju veiksmas ar veiksmai formaliai įgyvendina dvi ar keletą veikų dispozicijų, tačiau galų gale kvalifikuojama tik viena. Taip yra todėl, kad keli baudžiamieji įstatymai neretai „susikerta“, savo objektu ir sudėties požymiais apimdami vieną ir tą patį epizodą. Tuomet pirmenybė tenka dispozicijai, išsamiau aprašančiai epizodo charakterį. Kitaip tariant, ši veika apima kitas. Paprasčiausias pavyzdys yra specialumas, pvz. kvalifikuota vagystė įsilaužus į butą (178 str. 2 d.) kaip papildomas atsakomybės sugriežtinimas dėl būsto teisės pažeidimo automatiškai apims ir bendrą vagystės dispoziją (178 str. 1 d.). Taigi taikomas bus tik 178 str. 2 d. ir tik pagal jį baudžiama.

Recidyvas skirstomas į:

Paprastas – bet koks dviejų nusikalstamų veikų padarymas. Norint konstatuoti recidyvą, kaltės forma turi būti tyčia. Tokių nusikaltimų turi būti padaryta ne mažiau nei 2 ir neišnykęs teistumas bent už 1 nusikaltimų. Neturi būti įskaitomi nusikaltimai, kurie padaryti nesulaukus pilnametystės, nesvarbu, kokio jie sunkumo. Nusikaltimai, padaryti užsienyje negali būti recidyvo dalis, jei jie Lietuvos BK nėra nusikaltimai. Recidyvas gali būti konstatuotas tik teismo ir jis sprendžia padaryta veika yra nusikaltimas ar ne, baustina ar ne. Teismas atskirai nekonstatuoja recidyvo, tai automatiškai lemia nusikaltimo pripažinimas. Teisines pasekmes recidyvas sukelia kai padaroma nauja veika.

BT teorija skiria daugiau recidyvo variantų: Bendrasis – bet koks nusikalstamos veikos pakartojimas. Specialusis – padaroma vienarūšė ar ta pati veika. Porūšiai: a) tapatus - pakartotinis tokios pat veikos padarymas; b) vienarūšis – veikų, kurios gali būti priskirtos vienai rūšiai pagal nusikalstamų veikų sudėtį pvz.: vagystė ir turto prievartavimas. Penitencinis – padaromas nusikaltimas, už kurį BK numatytas laisvės atėmimas.Daugkartinis – tas, kuris baustas už daug nusikaltimų ir vėl padaro vieną ar daugiau nusikaltimų.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (3553 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anitsuja
  • Nusikalstamų veikų daugetas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nusikalstamų veikų daugetas. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamu-veiku-daugetas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 12:57
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo