Nusikalstamų veikų rūšys


Įvadas. Nusikalstamų veikų rūšys teoriniu aspektu. Nusikalstamos veikos samprata ir požymiai. Nusikalstamos veikos rūšys. Nusikaltimas. Baudžiamasis nusižengimas. Bausmės už nusikaltimus ir baudžiamuosius nusižengimus. Atsakomybės už padarytą nusikalstamą veiką. Amžius, nuo kurio taikoma baudžiamoji atsakomybė. Nusikaltusio asmens teisės. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Jau senovėje žmogaus elgesys, darantis žalą visuomenėje pripažintoms svarbiausioms vertybėms, vadinamas nusikalstamu elgesiu. Taigi visuomenėje gyvenantis žmogus privalo laikytis tam tikrų valstybės nustatytų taisyklių, kurios reguliuoja jo elgesį. Kiekvienas žmogus turi savo pareigas ir yra atsakingas už savo veiksmus, jei jie priaštarauja elgesio normoms ir taisyklėms. Žmogus nuo gimimo turi teisę į laisvę, tačiau turi atsižvelgti ir į kitų žmonių poreikius bei teises.

Nusikalstama veika gali būti nagrinėjama įvairiais aspektais – kaip atitinkamas poelgis, kaip socialinio gyvenimo reiškinys, kaip asmens savybių, jo charakterio bruožų pasekmė. Šie aspektai suponuoja ir skirtingas nusikalstamos veikos tyrimo kryptis. Nusikalstama veika pirmiausia gali būti nagrinėjama teisine prasme, t. y. formalizuojant bei nustatant nusikalstamos veikos, kaip tam tikros veikos požymius, atskleidžiant šių požymių turinį. Antra, nusikalstama veika gali būti nagrinėjama sociologine prasme, t. y. tiriant išorines priežastis ir sąlygas, nulemiančias nusikalstamų veikų padarymą. Trečia, nusikalstama veika gali būti nagrinėjama ir antropologine prasme, t. y. išskiriant nusikalstamą veiką padariusio asmens charakterio bruožus, jo savybes bei parodant jų įtaką nusikalstamos veikos padarymui. Antras ir trečias nusikalstamos veikos aspektai įeina į kriminologijos, kaip savarankiškos teisės mokslo šakos, nagrinėjimo dalyką. Baudžiamoji teisė apsiriboja nusikalstamos veikos nagrinėjimu teisiniu aspektu ir baudžiamąjai teisei yra reikšmingas nusikalstamos veikos požymių atskleidimas ir formalizavimas įstatyme (Abramavičius A. ir kt., 2003). Taigi šiame referate bus analizuojamos nusikalstamos veikos rūšys.

Nusikalstamą veiką, jos rūšis reglamentuoja Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas, jo 10-13 straipsniai. Šiuose straipsniuose nurodomos dvi pagrindinės nusikalstamos veiko rūšys – nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas.

Darbo tikslas: supažindinti ir išnagrinėti nusikalstamos veikos rūšis.

Darbo uždaviniai:

1)apžvelgti nusikalstamos veikos sampratą ir požymius;

2)išanalizuoti nusikalstamos veikos rūšis.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2559 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedre
  • Nusikalstamų veikų rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Nusikalstamų veikų rūšys. (2013 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamu-veiku-rusys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 12:08
×