Nusikalstamumas. Bakalauro darbas


Nusikalstamumo teorijos. Bakalaurinis darbas. Nedarbo itaka nusikalstamumui. Socialinių institucijų disfunkcija. Nusikaltimu priezastys. Nusikaltimai bakalaurinis darbas. Nusikalstamumo lietuvoje priezastys. Ekonominiu nusikaltimu priezastys. Nusikalstamumo priežasčių teorijos. Nusikaltimai ir nusikalstamumas.

Įvadas. Nusikalstamumo situacijos lietuvoje apžvalga. Nusikalstamumo sąvoka. Nusikalstamumo rodikliai. Nusikalstamumo rūšys. Nusikaltimai nepatenkantys į apskaitą. Socialinis nusikalstamumo sąlygotumas. Nusikalstamumo teorijos. Nusikalstamumo priežasčių klasifikacijos. Prieštaravimų įtaka nusikalstamumui. Socialinių institucijų disfunkcja ir socialiniu bendrijų dezorganizacija kaip nusikalstamumo priežastys. Socialinių institucijų disfunkcija kaip nusikalstamumo priežastis. Socialinių bendrijų dezorganizacija kaip nusikalstamumo priežastis. Nusikaltėliai. Nusikaltėlio asmenybės problema. Asmenybės bruožai. Svarbiausios asmenybės koncepcijos. Ekonominė žmogaus koncepcija. Sociologinės asmenybės teorijos. Socialinės – psichologinės teorijos. Biologinės asmenybės teorijos. Nusikaltėlio asmenybės samprata. Nusikaltėlio asmenybės struktūra. Nusikalstamo elgesio mechanizmas. Nusikalstamo elgesio mechanizmo esmė. Nusikalstamo mechanizmo bruožai. Nusikalstamo elgesio mechanizmo pagrindiniai elementai. Tyrimo metodologija. Rodikliai. Duomenu bazės. Tyrimo metodai. Koreliacinė analizė. Dispersinė analizė. Aprašomoji statistika. Indeksų metodas. Laiko eilutės. Tyrimo rezultatai. Nusikalstamumo kaitos lietuvoje analizė. Nusikalstamumo ir bvp ryšys. Bedarbių skaičiaus ir nusikalstamumo ryšys. Vidutinio darbo užmokesčio ir nusikalstamumo ryšys. Išvados. Literatūra.

. Socialinių institucijų disfunkcja ir socialiniu bendrijų dezorganizacija kaip nusikalstamnusikalstamumas kaip fenomenas lydi visą žmonijos istoriją, ją aprašo įvairūs autoriai nuo pačių ankstyviausių rašytinių šaltinių – biblijos, egipto ar babilono raštijos paminklų, homero poemų iki šių dienų. Nusikalstamumas – tai visuma nusikaltimų, kurie tam tikru laikotarpiu padaromi tam tikroje visuomenėje. Nusikaltimai yra išties skaudi ir opi Lietuvos visuomenės problema, kurią bandoma įvairiausiais būdais spręsti. Manoma, kad nusikaltimai po nedarbo - antroji viena aktualiausių socialinių ir ekonominių problemų Lietuvos žmonėms.

Nusikaltimai pirmiausia byloja apie disfunkcinius procesus visuomenėje, apie pažeistą visuomenės narių solidarumą, apie vertybinių orientacijų krizę. Didelę įtaką nusikalstamumo lygiui daro įvairiausi socialiniai - ekonominiai faktoriai (gyventojų išsimokslinimo lygis, užimtumas, pajamos, nedarbo lygis) bei policijos ir kitų teisėsaugos bei teisėtvarkos institucijų darbo efektyvumas, gyventojų pasitikėjimas policija ir pan. Šio kursinio darbo problema - pagrindinės socialinės ir ekonominės priežastys Lietuvoje, dėl kurių didėja padaromų nusikaltimų skaičius.

Aktualu , kad skirtingi socialinių ir ekonominių priežasčių aiškinimai atspindi tai, kad įvairios teorijos formuojasi nevienoduose socialiniuose bei kultūriniuose konspektuose. Be to, padarytų nusikaltimų priežastimis domisi įvairios disciplinos, todėl prieiti prie bendrų ir visuotinai priimtų išvadų praktiškai neįmanoma. Tačiau be jokių abejonių, tai aktuali ir skaudi visuomenės problema, kurios sprendimui reikalingas įvairių sričių dialogas. Taip pat aktualu, kad su nusikalstamumu susiduriame kiekvieną dieną ir nusikaltimai uždaviniai - išanalizuoti turimą literatūrą ir jos pagalba išsiaiškinti pagrindines socialines ir ekonomines nusikaltinų priežastis Lietuvoje; atlikti tyrimą apie socialines ir ekonomines nusikaltimų priežastis Lietuvoje; palyginti išaanalizuotą informaciją iš literatūros su tyrimo metu gautais rezultatais; pagrįsti arba paneigti literatūroje pateiktus teiginius apie socialines ir ekonomines nusikaltimų priežastis Lietuvoje; išsiaiškinti daugiausiai padarančiųjų nusikaltimus amžių, nusikaltimų padarymo priežastis;parodyti, kad nusikalstamumas yra išties opi šiuolaikinės visuomenės socialinė ir ekonominė problema.

  • Microsoft Word 97 KB
  • 2012 m.
  • 44 puslapiai (10863 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gita
  • Nusikalstamumas. Bakalauro darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nusikalstamumas. Bakalauro darbas. (2011 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamumas-bakalauro-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 18:11
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo