Nusikalstamumas


Įvadas. Nusikalstamumo ir nusikalstamos veikos santykis. Nusikalstamumo rodikliai dinamika, lygis, būklė ir struktūra. Veiksniai, darantys įtaką nusikalstamumo rodikliams. Nusikalstamumo dinamika. Nusikaltimų dinamiką įtakoja trys pagrindiniai veiksniai. Nusikalstamumo būklė ir lygis Lietuvoje (rodikliai apibūdinantys nusikalstamumo paplitimą). Būklė ir lygis. Nusikalstamumo lygis Lietuvoje. Nusikalstamumo struktūra. Nusikaltimų šalies miestuose – vis mažiau. Užregistruoti nusikaltimai Lietuvoje ir didžiuosiuose miestuose. Latentinio nusikalstamumo samprata. Latentinio nusikalstamumo įvertinimo būdai. Latentinio nusikalstamumo kriminologinio tyrimo metodika pagal registruotus nužudymus. Sukčiavimo nusikaltimų draudimo srityje latentiškumo tyrimo metodai. Nepilnamečių latentinio nusikalstamumo tyrimo metodika remiantis baudžiamųjų bylų duomenimis. Dažniausiai padaromos nusikalstamos veikos. Nusikalstamumo palyginimas su užsieniu. Išvados. Literatūra.

Nusikalstamumo sampratų yra daug. Viena iš jų: Nusikalstamumas - tai visuma nusikalstamų veikų, padarytų konkrečioje teritorijoje per konkretų laikotarpį. Nusikalstamumas yra ne mechaninė nusikalstamų veikų suma, bet jų visuma, sistema. Tarp visų jo požymių ir savybių egzistuoja tarpusavio ryšys bei vienybė. Nusikalstamumas įgyja savybes, kurių neturi jį sudarantys atskiri nusikaltimai, jam būdingi socialiniai, statistiniai dėsningumai, jis turi savo raidą, ko nėra atskiruose nusikaltimuose.

Nusikalstamumas - tai neišvengiamas, sąlyginai masinis, gana stabilus, socialiai sąlygotas, nepageidaujamas, istoriškai kintamas, gana latentiškas socialinis-teisinis reiškinys, pasireiškiantis kaip atskirų nusikalstamų veikų visuma, padaryta konkrečioje teritorijoje per konkretų laikotarpį.

Tikslas: Išanalizuoti nusikalstamumą Lietuvoje.

Uždaviniai:

1)Sužinoti nusikalstamumo lygį ir būklę.

2)Išanalizuoti nusikalstamumo struktūrą ir dinamiką.

3)Išsiaiškinti kas yra latentinis nusikalstamumas.

4)Sužinoti nusikalstamumo statistiką.

5)Išsiaiškinti dažniausiai padaroma nusikalstamas veikas.

6)Palyginti Lietuvos nusikalstamumą su užsienio šalimis.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 244 KB
  • 2013 m.
  • 22 puslapiai (4126 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedre
  • Nusikalstamumas
    10 - 4 balsai (-ų)
Nusikalstamumas. (2013 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamumas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:49
×