Nusikalstamumo situacijos analizė


Įvadas. Baudžiamojo kodekso sąlygų ir skiriamų atsakomybių už nusikalstamas veikas padarytas Švenčionių rajone 2014-2015 metų laikotarpiu analizė. Išvada. Literatūra ir šaltiniai.


Išanalizuoti baudžiamojo kodekso sąlygas ir skiriamas atsakomybes už nusikalstamas veikas padarytas Švenčionių rajone 2014-2015 metų laikotarpiu.

Išnagrinėti kokie teisės aktai ar jų pakeitimai įtakojo nusikalstamų veikų sumažėjimą ar padidėjimą Švenčionių rajone 2014-2015 metų laikotarpiu.

Darbe atlikta nusikalstamų veikų numatytų baudžiamajame kodekse straipsnių analizė, kurios metu buvo taikytas analizės ir lyginimo metodas.

Atliekant Švenčionių rajono nusikalstamumo situacijų 2014-2015 metų laikotarpio analizę, pagal informatikos ir ryšių departamento pateiktą nusikalstamumo pagal apylinkes internetinio šaltinio statistiką, buvo naudotas lyginimo metodas.

Baudžiamojo kodekso sąlygų ir skiriamų atsakomybių už nusikalstamas veikas padarytas Švenčionių rajone 2014-2015 metų laikotarpiu analizė.

Dažniausia nusikalstama veika Švenčionių rajone, kuri ko gero dažniausiai pasitaikanti visoje Lietuvoje ir visame pasaulyje tai vagystės. 2014m. viso 148, o 2015m. 149 vagystės buvo užfiksuotos. Vagiama dažniausiai siekiant turtinės naudos. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą (toliau BK), vagystės yra 178 str. Vagystei priskiriamas svetimo turto pagrobimas, turto pagrobimas įsibrovus į svetimas patalpas, saugyklas ar saugomas teritorijas, kišenvagystė, automobilių vagystės, mokslinės, kultūrinės ar istorinės reikšmės vertybės ir kita. Asmenys padarę nusikaltimą gali būti baudžiami viešaisiais darbais, bauda, laisvės atėmimu iki aštuonerių metų, areštu ar laisvės apribojimu.

BK 182 str. Sukčiavimas savo padariniais labai panašus į vagystę. 2014m. viso 25, kai 2015m. skaičius sumažėjo iki 16. Tiek vagystės tiek sukčiavimo tikslas dažniausiai yra siekti turtinės naudos, tačiau yra vienas esminis skirtumas. Vagystės metu nusikaltėlis pats atlieka turto pasisavinimo veiką, o sukčiai apgaulės būdu pasuka situacija taip, kad pats nukentėjusysis turtą perduoda nusikaltėliui. Taip pat sukčiavimui gali būti priskiriama išsisukimas nuo tam tikrų mokesčių. Asmenys padarę tokį nusikaltimą gali būti baudžiami viešaisiais darbais, bauda, laisvės atėmimu iki aštuonerių metų, laisvės apribojimu arba areštu.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1312 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renaldas
  • Nusikalstamumo situacijos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Nusikalstamumo situacijos analizė . (2017 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikalstamumo-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 20:06
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo