Nusikaltimai internete: kas tai yra ir kaip už tai baudžiama Lietuvoje?


Nusikaltimai Internete kas tai yra ir kaip už tai baudžiama Lietuvoje. Kokios šiuo metu yra dažniausiai pasitaikančios internetinių nusikaltimų formos Lietuvoje ir pasaulyje. Kurios formos yra kenksmingiausios , padaro daugiausiai žalos. Kaip keičiasi elektroninių nusikaltimų pobūdis. Kokia gresia atsakomybė pažeidėjams iš Lietuvos. Gal galite apibūdinti tipinį elektroninį nusikaltėlį ? Kokie jų bendri bruožai. Kuo skiriasi Lietuvos „ hakeriai “ nuo kitų valstybių internetinių nusikaltėlių. Kokie pagrindiniai el. nusikaltimų tikslai ? Ar jie keičiasi metams bėgant ? Kaip. Koks sektorius , šaka labiausiai vilioja nusikaltėlius. Gal galite įvardinti didžiausią internetinį nusikaltimą Lietuvoje nuo Nepriklausomybės atkūrimo ? Kokie žalos mąstai , ar pažeidėjai buvo pagauti , nubausti. Ar paveikė dabartinė sudėtinga ekonominė situacija Lietuvos ir pasaulio internetinių nusikaltimų apimtis bei pobūdį. Ar Lietuvos teisėsaugos efektyvumas prilygsta Vakarų valstybių sistemoms. Su kokiomis problemomis susiduria Lietuvos teisėsauga , nagrinėdama elektroninius nusikaltimus. Kokios būtų ateities prognozės. Internetiniai nusikaltimai ir taikomos bausmės virusai ir „ trojos arkliai “. Trojos arklys , trojanas. Bausmės už susijusią veiklą LR baudžiamąjį kodeksą. Serverių atakos ir „ hackeriavimas “. Bausmės už susijusią veiklą pagal LR baudžiamąjį kodeksą. Autorinių teisių pažeidimai. Autorių teisės. Autorių teisės yra pažeidžiamos. Autorių teisės Lietuvoje. Internetinis sukčiavimas bei informacijos išsiviliojimas neteisėtais būdais. Sukčiavimas elektroniniu paštu. Sukčiavimas socialiniuose tinkluose. Netikros antivirusinės programos. Fake antivirus antimalware. Bausmės už susijusią veikla pagal LR baudžiamąjį kodeksą.

Klausimai – atsakymai apie Lietuvos elektroninį saugumą iš CERT-LT ir Cyberpolice atstovų Mindaugo Razbadausko ir Marko Marcinkevičiaus lūpų:

DOS ataka (angl. denial-of-service attack ) tai ataka skirta puslapį, serverį padaryti žmonėms nepasiekiama. Pagrinde taikiniai būna dideli serveriai. DOS veikimo principas kuo daugiau išsiusti komunikacijos paketų, nuo ko serverio darbas po truputį lėtėtų ir galiausiai išvis sustotų.

Lietuvoje yra populiariausia DOS ataka ir ja yra užlaužiami maži mėgėjiški tinklapiai/serveriai. Jokios naudos serverio „laužytojui“ tai neatneša. Lietuvoje didžiausias DOS atakos taikinys buvo Linkomanija.net.

Hackeriavimas yra dažniausiai pasitaikantis ir išskirtiniausias reiškinys, todėl jam verta skirti ir daugiau dėmesio. Kaip ir su daugeliu sąvokų, susijusių su informacinėmis technologijomis, ši sąvoka taip pat įvairių autorių apibrėžta skirtingai, nes tai vėlgi nėra grynai teisinė sąvoka. Anot klasikų, duomenų saugumo srityje vadinamo Donno B. Parkerio, hackingas yra kompiuterių programuotojų praktika, kurios tikslas yra pažinti, ištirti bei išbandyti informacinę sistemą ekstremaliose situacijose. Tokia veika nesukelia žalos dėl to, kad informacinės sistemos savininkas pats ją užsako. Tuo tarpu piktavališkas hackingas, dar kitaip vadinamas cracking, turi tą pačią reikšmę su ta išimtimi, kad veikiantis asmuo nėra įgaliotas atlikti tokius veiksmus su konkrečia informacine sistema ir tokiu atveju šie veiksmai sukelia arba gali sukelti žalą, kas tam tikrais atvejais gali būti laikoma kriminaliniu nusikaltimu. Crackeris sukuria ar pakeičia kompiuterio programą taip, kad kompiuteris, vykdydamas ją, patenkintų įsibrovėlio tikslus. Įsibrovimas dažniausiai laikomas įvykdytu nuo to momento, kai aukos kompiuteris pradėjo vykdyti įsibrovėlio programos neteisėtus nurodymus kaip jo veiksmų padarinys.

klausant muzikos, nelegaliai atsiųstos iš interneto

žiūrint filmus, neteisėtai atsiųstus iš piratinių tinklapių

platinant multimediją, programas, dokumentus be autoriaus sutikimo.

Lietuvoje populiariausias nusikaltimas yra susijęs su autorių teisių pažeidimu. Lietuva - šalis pirmaujanti pasaulyje pagal „piratavimą“. Lietuvoje „piratavimas“ klesti. Yra daugybė tinklapių, kuriuose galima nelegaliai atsisiųsti muzikos kūrinį, gerą programą ar įdomų filmą.

Internetinis sukčiavimas bei informacijos išsiviliojimas neteisėtais būdais

Su kompiuteriais susijęs sukčiavimas yra manipuliavimas duomenimis ar kompiuterine sistema, siekiant įtakoti neteisėtą nuosavybės perėjimą.

Vienas iš pavyzdžių: moteris gavo el. laišką iš tariamo sūnėno, kuris guodėsi, jog buvo apiplėštas Anglijoje ir jam skubiai reikia pinigų, o skolą tikino grąžinsiąs su procentais. Nurodydamas sąskaitą, sukčius prašė pervesti pinigų į draugo, gyvenančio ir dirbančio kartu su juo Anglijoje, sąskaitą - mat pavogta ir jo banko kortelė - ir, kaip tikino, gautus pinigus jam atiduosiąs draugas. Moteris pervedė pinigų. Ir tik po mėnesio, kai buvo susisiekta telefonu su sūnėnu, paaiškėjo, kad jis pinigų neprašė, o apiplėštas nebuvo.

Socialiniai tinklai - pasaulyje milžinišku greičiu populiarėjantis reiškinys. Jaunimas, šeimos ir brandūs verslininkai - socialiniuose tinkluose galima rasti kone bet kurį planetos gyventoją.

Į socialinius tinklus ypač patikliomis akimis žvelgia jaunimas. Jie nesivargina mąstyti apie asmeninio gyvenimo viešinimo pasekmes ir nenori įsigilinti į socialinių tinklų keliamą pavojų. Viešindami savo, savo giminaičių ar darbdavių duomenis, socialinių tinklų lankytojai sukčiams kuria reikiamos informacijos bazę.

Sukčiavimo socialiniuose tinkluos schema panaši į sukčiavimą elektroniniu paštu. Aferistai susikuria tariamai jūsų giminaičio anketą. Tam pasitarnauja aukos viešinama arba kažkada paviešinta informacija: galima patalpinti net keletą nuotraukų, kurias pati auka kažkada viešino. Taigi, aferistai, susikuria aukos giminaičio anketą ir pasiprašo draugauti - jūs tikrai neatmesite galimybės priimti į draugus giminaičio, su kuriuo kažkada šventėte tetos penkiasdešimtmetį. „Giminaitis” pradeda su jumis bendrauti, domisi kaip jums sekasi gyvenime, darbe ar kur kitur. O toliau veiksmų seka atitinka elektroninio pašto pavyzdį.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 111 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (4095 žodžiai)
  • Aistė
  • Nusikaltimai internete: kas tai yra ir kaip už tai baudžiama Lietuvoje?
    10 - 5 balsai (-ų)
Nusikaltimai internete: kas tai yra ir kaip už tai baudžiama Lietuvoje?. (2015 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikaltimai-internete-kas-tai-yra-ir-kaip-uz-tai-baudziama-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:07
×