Nusikaltimų statistinis tyrimas


Statistiniai duomenys apie nusikaltimus. Ekonomines statistikos savarankiskas darbas. Nepilnameciu nusikalstamumo statistinis tyrimas. Darbas statistinis tyrimas. Kam reikalingas vidurkių skaičiavimas. Matematinis statistinis tyrimas dispersija. Statistinis tyrimas miegas. Nusikaltimų statistinis tyrimas.. Dispersija apskaiciuoti. Kursinio tyrimas apie nusikaltimus.

Nusikaltimų statistinis tyrimas. Ekonominės statistikos savarankiškas darbas. Turinys. Įvadas. Vidurkių ir variacijos rodiklių paskaičiavimas. Santykiniai dydžiai. Bazinių ir grandininių rodiklių skaičiavimas. Dinamikos eilučių rodikliai. Prognozavimas. Tarpusavio ryšio priklausomybės tyrimas (koreliacija). Išvados. Literatūra.

Šiame savo darbe aš analizuosiu nusikaltimus. Nusikalstamumas ir jo kontrolė yra viena sudėtingiausių mokslo ir praktikos problemų. Jos ypatumas yra tas, kad tyrimai gali tik orientuoti, o ne pakeisti nacionalinį nusikalstamumą. Šie tyrimai turi būti pagrįsti savo šalies medžiaga, atsižvelgiant į šalies istorinius pokyčius, tendencijas, mentaliteto ypatybes ir savitumus. Tokie moksliniai tyrimai yra būtini vykdant Lietuvos vyriausybės teisinės sistemos reformos ir teisėtvarkos programą. Mano darbo tikslas – atlikti duomenų statistinę analizę, apskaičiuoti įvairias duomenų charakteristikas, grafiškai pavaizduoti duomenų pasiskirstymą, pateikti gautų rezultatų analizę, apskaičiuoti prognozes bei padaryti išvadas. Taigi čia matysite nusikaltimų statitinį tyrimą. Šiame tyrime bus nusikaltimai, kurie buvo įvykdyti per trylika metų (1990-2003 m. ). Taip pat bandysiu paprognozuoti 2004 ir 2005 metų nusikaltimų kitimą.

šiam statistiniam tyrimui duomenys paimti iš Lietuvos statistikos metraščio (2004 metų). lentelėje jūs matote duomenis paiiš lentelės duomenų matome, kad duomenys sugrupuoti pagal nusikaltimų rūšis. Todėl tyrime skaičiuojami įvairūs dydžiai kiekvieniems metams atskirai ir kiekvieni metai nagrinėjami atsikirai. Pabaigoje aritmetinis vidurkis – tai vienas iš labiausiai paplitusių statistinių vidurkių. Jis yra paprastas ir svertinis. Paprastas aritmetinis vidurkis (klasikinis) taikomas tais atvejais, kai duomenys yrtaigi norėdami apskaičiuoti kiek vidutiniškai nuo 1990 iki 2003 metų buvo nužudymų ir pasikėsinimų turime taigi suskaičiavę matome, jog 1990-2003 metais vidutiniškai nužudymų ir pasikėsinimų įvykdyta 364.

Aritmetinis vidurkis kvadratu reikalingas tam, kad būtų galima paskaičiuoti dispersija. Jis apskaičiuojamas labai paprastai: aritmetinį vidurkį pakeltus kvadratu.

Kvadratinis vidurkis – statistikoje kvadratinis vidurkis naudojamas dažniausiai modifikuota (pakeista) forma, analizuojant požymių variaciją.

Kvadratinis vidurkis paskaičiuojamas taip. Šis rodiklis reikalingas, kad galėtume apskaičiuoti dispersija.

Dispersija – tai variantų nuokrypių nuo vidurkio kvadratų vidurkinis dydis. Ji skaičiuojama pagal tokią formulę. Tačiau galima suskaičiuoti ir pagal supaprastintvidutinis kvadratinis nuokrypis – šis dydis parodo, kiek vidutiniškai požymio reikšmės nutolusios nuo vidurkio. Vidutinis kvadratinis nuokrypis apskaičiuojamas iš dispersijos ištraukus kvadratinę šaknį.

  • Microsoft Word 105 KB
  • 2011 m.
  • 22 puslapiai (3395 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Nusikaltimų statistinis tyrimas
    8 - 1 balsai (-ų)
Nusikaltimų statistinis tyrimas. (2011 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusikaltimu-statistinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 13:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo