Nusirašinėjimą lemiantys veiksniai


Įvadas. Tyrimo metodika. Empirinė dalis. Priedai.

Darbo struktūra. Tyrimo metodikoje pagrindžiama ir aprašoma tyrimo metodika. Empirinėje dalyje nagrinėjami ir apibendrinami tyrimo duomenys.

Tyrimo problema. Akademinis nesąžiningumas vis labiau plintanti problema. Studentai savo darbus ar atsiskaitymų ruošimą pasilieka paskutinėmis dienomis, todėl daugumai tenka pirkti ar plagijuoti darbus, nes tinkamai paruošti darbą jau pritrūksta laiko, todėl didelė dalis studentų renkasi paprasčiausią būdą gauti geresnį įvertinimą, net jai tenka juos nusipirkti ar kopijuoti kitų darytus darbus. Nusirašinėjimą, plagijavimą, darbų pirkimą lemia labai daug veiksnių, vieniems pritrūksta motyvacijos, kitiems tingėjimas pakiša koja, nusirašinėjimo problemą spręsti labai sunku.

Tyrimo tikslas. Išanalizuoti studentų nusirašinėjimo veiksnius.

Tyrimo objektas. Studentų nusirašinėjimo priežastys.

Tyrimo metodai. Siekiant visapusiško, nuodugnaus ir aktualaus tyrimo tikslo pasiekimo, buvo pasirinkta anketinė apklausa. Anketos forma yra pateikta šio darbo 1 priede. Tyrimo anketą sudaro 12 uždarojo tipo klausimų. Buvo sudaromi uždarojo tipo klausimai, nes taip yra išvengiama daugelio atvirojo tipo klausimams būdingų problemų, parenkami realiausi atsakymai.

Tyrimo organizavimas. Tirdami problemą, kodėl studentai nusirašinėja, darbo autoriai sudarė dvylikos klausimų anketą (žr. Priedai) ir atspausdino 100 – tą vienetų jos kopijų. Taip pat darbo autoriai buvo nustatę savaitės laiko terminą duomenų užpildymui bei surinkimui. Vėliau duomenys buvo tiriami, apibendrinami ir iš jų buvo daromos išvados.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1189 žodžiai)
  • Kolegija
  • Liaura
  • Nusirašinėjimą lemiantys veiksniai
    10 - 9 balsai (-ų)
Nusirašinėjimą lemiantys veiksniai. (2016 m. Sausio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusirasinejima-lemiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 02:10
×