Nusirasinėjimas blogybė ar dorybė referatas


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Aukštasis mokslas Lietuvoje. Nusirašinėjimas. Tyrimo analizė.

Požiūris – konkreti pažiūra, nusistatymas (pvz. į gyvenimą).

Sąžiningumas – dorovinio atsakingumo už savo poelgius jausmas, jų vertės įsisąmoninimas.

Lietuvos Respublikos Seimas priimdamas Aukštojo mokslo įstatymą apibrėžė pagrindinius aukštosios mokyklos tikslus:

Taigi, aukštoji mokykla tik sudaro sąlygas asmeniui įgyti aukštąjį išsilavinimą, tačiau kiek išprusęs ir kiek gerai įsisąmoninęs savo studijuojamą dalyką studentas gauna diplomą, jau priklauso nuo pačio studento, jo požiūrio į mokslą. Kolegijos tikslas – ugdyti mokslui imlią asmenybę, stiprinti mokslo poveikį Lietuvos ūkio, kultūros pažangai. Kolegija atlieka kilnią, atsakingą misiją, tačiau ne visada kolegijos tikslai pasiekiami ir atitinka studentų mokymosi rezultatus, manome, tai ypač priklauso nuo studento vertybinių orientacijų sistemos. Pastaruoju metu išreiškiamos mintys, jog aukštoji mokykla tampa socialine prieglauda. Statistika rodo, jog aukštosiose mokylose mokslą einančio jaunimo vis daugėja, įsigijusių išsilavinimą Lietuvos gyventojų skaičius auga, nors gyventojų skaičius mažėja.

Tai turėtų būti teigiamas reiškinys, jeigu aukštosios mokyklos tikslas – išugdyti mokslui, kultūrai imlią visuomenę, sugebančią praktiškai pritaikyti sukauptas žinias, pateisintų lūkesčius, tačiau vis dažniau dabartiniai darbdaviai skundžiasi, jog priėmę į darbą tik ką aukštąjį išsilavinimą įgijusį studentą, dažnai turi mokyti jį visko iš naujo. Šios problemos atsiradimo priežasčių yra daug tačiau, manome, viena iš jų yra studento požiūris į jo veiklą.

1995 metais daktaro R. Sidrio atliktas tyrimas parodė, jog du trečdaliai studentų nusirašinėja „dažnai“ ir „labai dažnai“. Autorius konstatuoja, jog nusirašinėjimas Lietuvoje yra plačiai paplitęs, ir blogiausia, kad visuomenė tai toleruoja. Šio tyrėjo nuomone, kalta esanti buvusioji sovietinė švietimo sistema. Tuo laiku dauguma studentų politizuojančius mokslus – ateizmą, marksizmą, karinį parengimą laikė beprasmiais, nesistengė šių dalykų išmokti, todėl įprato nusirašinėti ir tai pritaikė kitų dalykų egzaminuose.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1672 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ričardas
  • Nusirasinėjimas blogybė ar dorybė referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nusirasinėjimas blogybė ar dorybė referatas. (2015 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/nusirasinejimas-blogybe-ar-dorybe-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:34
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo