Nustatymas: Kokie sprendimai vykdomi transporto logistikoje ekspertinių vertinimų metodais


Įvadas. Literatūros analizė. transporto logistikos vykdomi sprendimai. Ekspertų nuomonių suderinamumo nustatant įmonės mikro aplinkos veiksnių svarbą (pirmumą), skaičiavimo metodika. Ekspertų nuomonė apie įmonės mikro aplinkos veiksnių svarbą (pirmumą). Išvados ir rekomendacijos. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas. Priedai.


Temos aktualumas. Atliktas tyrimas padės išmokti taikyti Kendalo rangų koreliacijos metodą, giliau susipažinti su ekspertinių tyrimų metodų bei isiaškinti būtent kokie sprendimai yra priimami transporto logistikoje bei nustatyti Kendalo rangų konkordancijos koeficientą w, kuris reikalingas įmonės mikro aplinkos veiksnių svarbos nustatymui.

Praktinio darbo reikšmė – mano atliktas darbas bus pritaikytas baigiamajame darbe.

2. EKSPERTŲ NUOMONIŲ SUDERINAMUMO NUSTATANT ĮMONĖS MIKRO APLINKOS VEIKSNIŲ SVARBĄ (PIRMUMĄ), SKAIČIAVIMO METODIKA

Sudėtingėjantis šalies ūkio valdymas reikalauja veiklos tikslų ir uždavinių, taip pat būdų ir priemonių jiems pasiekti, išsamios analizės. Dažnai reikia nustatyti ir įvertinti atskirų veiksnių įtaką darbo efektyvumo ir kokybės didinimui. Sprendžiant ekonomines, socialines bei technines problemas, lyginant skirtingų technologijų arba inovacijų projektus, prognozuojant proceso plėtrą, vertinant skirtingas veiklos strategijas arba objekto strateginį potencialą, neįmanoma apsieiti be specialistųpagalbos. Tam neretai atliekamos ekspertų apklausos.

Ekspertų (respondentų) nuomonių rangai ir jų panaudojimas vidutiniam rangui bei Kendalo konkordancijos koeficiento vertei nustatyti

Vidutinis kiekvieno kriterijaus rangas gaunamas jam suteiktų rangų sumą dalinant iš ekspertų skaičiaus

čia – i-ojo eksperto (respondento) j-jam kriterijui suteiktas rangas, – ekspertų (respondentų) skaičius.

Jei yra reali kvadratų suma, tai konkordancijos koeficientas, kai nėra susietų rangų, apibrėžiamas gautos ir atitinkamos didžiausios santykiu (Евланов 1984; Завадскас 1987):

Kiekvieno kriterijaus rangų nuokrypių nuo vidutinio rango kvadratų sumą patogu skaičiuoti formule:

Kada lyginamų rodiklių (kriterijų) skaičius yra nuo 3 iki 7, skirstinį reikia taikyti atsargiai, nes skirstinio kritinė vertė gali būti didesnė už suskaičiuotą, nors ekspertų nuomonių suderinamumo lygis yra dar pakankamas. Tokiu atveju galima taikyti konkordancijos koeficiento tikimybines lenteles arba kritinių reikšmių lenteles (su ) (Евланов 1984; Podvezko 2005; Кендэл 1975).

Mažiausia konkordancijos koeficiento reikšmė, kuriai esant galima teigti, kad visų ekspertų (respondenų) nuomonės apie iš lyginamų kriterijų sudaryto tiriamojo objekto kokybę su nustatytuoju (reikiamu) svarbumo lygmeniu ir laisvės laipsniui yra suderintos, galima apskaičiuoti taikant šią formulę:

3. EKSPERTŲ NUOMONĖ APIE ĮMONĖS MIKRO APLINKOS VEIKSNIŲ SVARBĄ (PIRMUMĄ)

Ekspertų nuomonės apie įmonės mikro aplinkos veiksnių (pirmumą) rangai buvo panaudoti skaičiuojant rangų vidurkius , konkordancijos koeficientą W, kritinę Pirsono statistiką χ2. Įmonės mikro aplinkos veiksnių vidutinį rangą patogu skaičiuoti naudojant skaičiavimo veiksnių pagalbinę 2 lentelę.

Pagal 34 ekspertų vertinimo kriterijus buvo sudaryta tyrimo anketa su 7 įmonės mikro aplinkos veiksnių pavadinimais ir aprašymais, anketa pateikta ( 1 priede). Turint ekspertų objektui kokybės rodikliams suteiktus svarbos įverčius (balus), jų nuomonių suderinamumą nustačiau skaičiuojant Kendalo rangų konkordancijos koeficientą .

Kadangi konkordancijos koeficientas W yra didesnis už konkordancijos koeficientą Wmin minimalų, reiškia mano ekspertų nuomonės dėl įmonės mikro aplinkos veiksnių svarbos yra suderintos.

Ekspertų nuomone svarbiausias mikro aplinkos veiksnys yra 2B, 7G ir 3C. Manau, kad ekspertams yra nesvarbus 1A, 4D, 6F IR 5E mikro aplinkos veiksniai.

  • Microsoft Word 182 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2895 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darija
  • Nustatymas: Kokie sprendimai vykdomi transporto logistikoje ekspertinių vertinimų metodais
    10 - 1 balsai (-ų)
Nustatymas: Kokie sprendimai vykdomi transporto logistikoje ekspertinių vertinimų metodais. (2018 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/nustatymas-kokie-sprendimai-vykdomi-transporto-logistikoje-ekspertiniu-vertinimu-metodais.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 22 d. 19:08
×