NUV NV valymo technologijos


Aplinkos kursinis darbas.

Įvadas. Naftos produktų valymo technologijos. Pirminio valymo sistemos. Nugriebimo procesas. Antrinio valymo sistemos. Balastinio vandens valymas. Membraninis bioreaktorius. Membranos. Mbr schema. Išvados. Literaūros sarašas.


•Filtravimas: membraninio filtravimo procesas, kuris plačiai naudojamas daugelyje pramonės šakų. Pavyzdžiui, membraninio filtravimo įrenginys gali apimti mikrofiltraciją, ultrafiltraciją, nanofiltraciją, atvirkštinį osmosą ir naujausias technologijas - hidrofobines membranas.

Elektriniai procesai: elektrokoguliacija ir elektroflokuliacija yra naftos destabilizacijos technika, kuri kaip naftos ir vandens skyrimo pagrindą naudoja elektrą.

Filtravimas. Balastinis vanduo filtruojamas prieš užpildant laivo cisternas arba atliekant debalastavimą. Priimant vandenį per filtrus, į cisternas nepatekę organizmai lieka laivo balastavimo vietoje.

Hidrocikloninis separavimas. Tai balastinio vandens valymo technologija kaip filtravimo proceso alternatyva. Hidrocikloniniai separatoriai yra mechaniniai įrenginiai, funkcionuojantys išcentrinės jėgos veikimo principu. Separavimas pašalina mikroorganizmus iki 20 μm. Hidrocikloninio separavimo įranga reikalauja ma žai techninės priežiūros, nes beveik nėra judančių detalių, o separavimo proceso metu išvalyti organizmai lieka balastavimo vietoje. Tačiau šiuo metodu neišvalomos dalelės, kurių tankis mažesnis už balastinio vandens, o sumažėjus vandens srautui, valymo veiksmingumas menkėja. Šios technologijos efektyvumas priklauso nuo dalelių dydžio, sukimosi greičio ir trukmės.

Ultravioletinis spinduliavimas. Tai yra ekonomiškas ir efektyvus, todėl plačiausiai vartojamas fizikinis balastinio vandens valymo būdas, kuris gali būti atliekamas tiek balastavimo, tiek debalastavimo metu. Ultravioletinio spinduliavimo technologija efektyvi naikinant mikroorganizmus, virusus ir bakterijas, paveikiant ląstelių DNR ir neleidžiant joms replikuotis. Šis valymo būdas yra nejautrus temperatūros pokyčiams, o efektyvumas kinta priklausomai nuo mikrobų tipo.

Kavitacija. Kavitacija – tai procesas, kurio metu skystyje susidaro ir sprogsta mikro dydžio burbuliukai. Šis būdas taikomas ir balastiniam vandeniui valyti, nes sprogimo metu išsiskiria didelė energija, naikinanti mikroorganizmus.

Deoksidavimas. Balastinio vandens deoksidavimo valymo technologijos efektyvumas, šalinant deguonį iš laivo balasto cisternų, buvo įrodytas laive atliekamais eksperimentais. Deoksidavmas – tai balastiniame vandenyje ištirpusio deguonies pašalinimas, kurį cisternose pakeičia neaktyviosios dujos (azotas ar kitos inertinės dujos).

 • Aplinka Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Lukas
 • 15 puslapių (1633 žodžiai)
 • Kolegija
 • Aplinkos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 1366 KB
 • NUV NV valymo technologijos
  10 - 3 balsai (-ų)
NUV NV valymo technologijos. (2016 m. Rugpjūčio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/nuv-nv-valymo-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:31