Nyčės filosofija pristatymas


Filosofija skaidres. Nyčė filosofija. Friedrichas nyčė skaidres. Pristatymas apie filosofija. Filosofijos referato pristatymas. Nyčė filosofija power point. Filosofijos pristatymai powerpoint. Skaidres apie filosofijos. Pristatymas apie save. Frydrichas nyčė anapus gėrio ir blogio.

Biografija. Kūryba. Pagrindinės idėjos. Filosofija. Antžmogis. Apie meilę. Apie kančią. Apie moralę. Apie tiesą. Apie žmogų. Vilhelmas frydrichas nyčė garsus xix – xx a. Filosofas. Savo pažiūromis įnešęs daug naujų vėjų į tuometinį vokietijos aristokratų gyvenimą, padėjęs jiems suformuoti savo pasaulėžiūrą. Jis bandė pakeisti nusistovėjusią vertybių sistemą taip, kad atrodytų, jog visa kas buvo vertinga iš tiesų yra nevertinga ir negerbtina. Sakydavo, kad jo filosofija yra “anapus gėrio ir blogio”, o tai reiškia, kad nėra jokios konkrečios ribos ir jokių idealų, jokios moralės. Todėl f. Nyčė buvo vadinamas “amoralistu” nors ir pats save taip vadino. Nyčė - viešpataujančios moralės priešas. Galima teigti, kad jis sukūrė ne tik naują etiką, arba naują moralinės formulę, bet ir naują moralę. Tos moralės pamatas buvo gyvenimas gyvenimo šūkis buvo motyvas, kuris rodė kryptį f. Nyčės filosofijai.

Frydrichas Vilhelmas Nyčė (Friedrich Wilhelm Nietzsche) vokiečių filosofas, gimė1844 m. Rekene, mirė 1900 m. Veimare. Jo tėvas buvo liuteronų dvasininkas F.Nyčė rašė, jog jo protėviai buvo lenkų dvarininkai Nickiai, persikėlę į Vokietiją, todėl jis save laikė lenkų kilmės vokiečių filosofu.

Nuo 1858 m. F. Nyčė lankė seną pensiono mokyklą. Jam puikiai sekėsi tikyba, vokiečių literatūra ir klasikinė filologija, puikiai grojo fortepijonu, problemų iškildavo tik su matematika. Baigęs gimnaziją 1864m. įstojo į Bonos universiteto Teologijos fakultetą, kur studijavo klasikinę filologiją. Po 2 metų jis išvyko į Leipcigą, kur toliau tęsė mokslus. Čia susidomėjo A.Schopenhauerio filosofija, tapo artimais draugais su R.Vagneriu. Gavęs daktaro laipsnį persikėlė į Bazelį, kur gavo klasikinės filologijos profesoriaus pareigas.

F.Nyčės kūryba skirstoma į 3periodus: Pirmajame periode jo kūryba buvo įtakojama Vagnerio ir Šopenhauerio. Antrajame periode jo mąstyseną ir kūrybą labiausiai įtakojo Darvinas ir Spenseris. gnerio ir Šopenhauerio. Trečiajame periode daugiausiai skelbė savo paties mintis ir jam yra priskiriama gyvenimo plėtotės idėja.

  • MS PowerPoint 278 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (754 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dmi
  • Nyčės filosofija pristatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Nyčės filosofija pristatymas. (2011 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nyces-filosofija-pristatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 11:21
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo