Nyderlandų karalystės makroekonominių rodiklių analizė


Įvadas. Makroekonomikos problematika. Bendras vidaus produktas (BVPBVP gamyba ir pajamos. Perkamoji galia. Infliacija. Bendras kainų kilimas. Suderintas indeksas. Nyderlandų karalystė. Apie šalį. Ekonomika. Tarptautinių organizacijų rodikliai. Prekyba. Verslo kultūra. Nyderlandų ir kitų kelių Europos šalių tarptautinių palyginimų rezultatai. Europos Sąjungos statistikos tarnybos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos perkamosios galios paritetų programa. Sąvokos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Makroekonomika – ekonomikos mokslo šaka, kurios pagrindinės tyrimų kryptys yra nedarbas, infliacija, užimtumas, bendras nacionalinis produktas, bendras vidaus produktas (BVP). Tyrinėti makroekonomiką yra svarbu dėl daugelio priežasčių. Makroekonominiai reiškiniai iš esmės lemia tautos pasiekimus ar nesėkmes, makroekonominiai rodikliai tarsi parodo kokia yra šalies „sveikata“. Valstybė gali daryti poveikį savo ekonominei padėčiai naudodama įvairias ekonominės politikos priemones – išlaidas, mokesčius, pinigų cirkuliacijos reguliavimą.

Šio darbo tikslas yra išanalizuoti pasirinktos šalies - Nyderlandų makroekonominius rodiklius ir pristatyti makroekonomikos rodiklių analizę.

Svarbiausias žodis šiuo atveju galutinės. Mes norime apskaičiuoti tik galutinių, o ne tarpinitų prekių vertę. Remiantis pirmuoju apibrėžimu, BVP galima apskaičiuoti registruojant ir sumuojant galutinių prekių vertę. Ir tokiu būdu išties apskaičiuojamas faktiškasis BVP. Tuo pat metu jau aptartas skaičiavimo būdas nurodo ir kitą galimą BVP skaičiavimo variantą.

Gamybos požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį šalies ūkyje pagamintų galutinių prekių ir paslaugų vertei.

Taip pat gamybos požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį ūkyje sukurtų pridėtinių verčių sumai.

Pajamų požiūriu: BVP yra lygus per tam tikrą laikotarpį ūkyje gautų pajamų sumai.

Norint išsiaiškinti kas yra makroekonomika ir kokia jos svarba geriausia būtų ne paprasčiausiai pateikti formulų apibrėžimą, bet apžvelgti pasaulio ūkį, prisiminti esminius ekonomikos raidos bruožus, problemas. Apžvelgus pagrindinius makroekonomikos rodiklius, darbe matyti, kad valstybei yra be galo svarbu juos nuolat stebėti ir analizuoti.

Nyderlandai, kaip matyti iš duotų rodiklių patiria laipsnišką ekonomikos atsigavimą, kurį lėmė padidėjusi paklausa vidaus rinkose. Po realaus BVP mažėjimo nuo 2012 iki 2013, 2014-aisias Nyderlandų ekonomika vėl pradėjo kilti. Ekonomikos augimą tikimasi 2015 paspartinti dar 1,4 procentais, 2016 net 1,7 procentais. Ekonomikos atsigavimą vis labiau skatino vidaus paklausa, realaus darbo užmokesčio ir geresnių darbo salygų augimas. Nyderlandų darbo rinka parodė nedideli atsigavimą 2014, todėl yra tikimasi, kad jis tęsis ir 2015.Prislopinta infliacija turėtų paskatinti trumpalaikį algų augima, tačiau apriboti įsiskolinimo mažėjimą.. Valstybės finansų pagerėjimo tikimąsi sulaukti 2015 ir 2016 metais.

Uosto veikla (Roterdamas, pirmaujantis Europos uostas)

Ekonomika priklausoma nuo Europos ekonominio ciklo

Gyventojų senėjimas ir didelės išlaidos sveikatos priežiūrai

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Nyderlandų karalystės makroekonominių rodiklių analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Nyderlandų karalystės makroekonominių rodiklių analizė. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/nyderlandu-karalystes-makroekonominiu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:03
×