Nyderlandų kultūra


Įvadas. Nyderlandai – šalis, apimanti daug kultūrų. Olandų būdo bruožai ir vertybės. Olandų bendravimo ypatumai. Pasisveikinimas ir atsisveikinimas. Elgsenos specifika verslo aplinkoje. Kuriant verslo santykius svarbu. Verslo susitikimų etiketas. Nyderlandų ir Lietuvos kultūrų palyginimas pagal Hofstede metodiką. Jėgos atstumas. Individualizmas. Maskulinizmas ir feminizmas. Neapibrėžtumo vengimas. Ilgalaikė vs trumpalaikė orientacija. Indulgencija. Nyderlandų ir Vokietijos kultūrų palyginimas pagal Hofstede metodiką. Galimos tarpkultūrinio bendravimo problemos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nyderlanduose gyvena apie 17 milijonų gyventojų. Apie 80% visos populiacijos sudaro olandai, 5,8% europiečiai, 2,4% turkai, 2,2% indoneziečiai, 2,2% marokiečiai, ir 2,1% sudaro surinamiečiai. Atvykėlius iš kitų šalių traukia gera Nyderlandų ekonominė padėtis, aukštesni atlyginimai ir geresnės socialinės garantijos. Olandai yra tolerantiški kitų kultūrų atžvilgiu, tačiau į artimesnes draugystes nelinkę leistis. Užsieniečiai bendrauja dažniausiai su žmonėmis iš savo kultūros, bei kitais užsieniečiais. Lyginant su Lietuva, olandai mažiau religingi. 28% gyventojų yra katalikai, 19% protestantai, 5% musulmonų ir net 42% gyventojų neišpažįsta jokios religijos. Nors olandai ir tolerantiški kitataučiams, tačiau augantis musulmonų skaičius šalyje kelią nerimą.

Lyginant su lietuviais, olandai yra linksmesni, optimistiškesni. Jie atrodo labiau atsipalaidavę ir savimi pasitikintys. Olandai taupūs, ganėtinai kuklūs, ir nelinkę demonstruoti savo turtų. Net ir turtingi žmonės dažnai rengiasi paprastai, važinėja dviračiu. Kitaip nei pietiečiai, jie mažiau emocionalūs ir santūresni. Olandai mėgsta punktualumą, todėl užsieniečiams patartina nevėluoti į susitikimus. Jie disciplinuoti, darbštūs ir turi gerus organizacinius sugebėjimus.Olandai – tolerantiška tauta, šios šalies įstatymai – vieni liberaliausių pasaulyje. Nyderlanduose legali žolė, kurią galima įsigyti „Coffee shopuose“. Taipogi, legalizuota prostitucija. Mano nuomone, viena svarbiausių legalizacijos priežasčių yra ta, kad valstybė taip surenka daugiau mokesčių į šalies biudžetą. Olandai taipogi tolerantiški kitokioms kultūroms, rasėms, kitokiai odos spalvai. Iš dalies taip gali būti dėlto, kad Nyderlanduose gyvena įvairių rasių žmonės, dalis jų turi Nyderlandų pilietybę. Šalyje taip pat jaučiama tolerancija žmonėms su kitokia seksualine orientacija, čia nieko nestebina vyrai, vaikštantys susikabinę rankomis. Kiekvienais metais Amsterdame organizuojamas gėjų paradas, į kurį suplūsta minios žmonių. Nyderlanduose taip pat yra legalios gėjų vedybos.Olandai vertybe laiko lygias teises bei nepriklausomybę. Vyrai ir moterys jų visuomenėje yra lygiaverčiai. Olandai linkę didžiuotis savo šalimi, jos istorija, meno vertybėmis, tačiau laikomi mažesniais nacionalistais už vokiečius.

  • Microsoft Word 122 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1774 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Nyderlandų kultūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Nyderlandų kultūra. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/nyderlandu-kultura.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:41
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo