Nyderlandų mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemos


Įvadas. Teorinė dalis. Viešasis sektorius. Mokesčių sistema. Darbo užmokestis. Nedarbo lygis. Socialinė apsauga. Praktinė dalis. Nyderlandų karalystė. Nyderlandų ir Lietuvos mokesčių sistemos. Nyderlandų. Lietuvos. Nyderlandų ir Lietuvos. Darbo užmokestis Nyderlanduose ir Lietuvoje. Nyderlanduose. Lietuvoje. Nyderlanduose ir Lietuvoje. Nedarbo lygis Nyderlanduose ir Lietuvoje. Nyderlanduose. Lietuvoje. Nyderlanduose ir Lietuvoje. Socialinė apsauga Nyderlanduose ir Lietuvoje. Nyderlanduose. Lietuvoje. Nyderlanduose ir Lietuvoje. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Olandija kaip ir Lietuva yra Europos sąjungos narė, tačiau jos pragyvenimo lygis yra aukštesnis už Lietuvos. Nyderlandai yra viena iš tų valstybių į kurias Lietuvos gyventojai važiuoja tam , kad užsidirbtų pragyvenimui. Todėl yra labai aktualu sužinoti kaip gi veikia Nyderlandų viešasis sektorius, kad sugebėtu padaryti savo šali patraukliai gyventi netik savo gyventojams bet ir mums Lietuviams. Ir taip aktualu sužinoti kuo Nyderlandai yra pranašesni už Lietuva mokesčių ir viešojo sektoriaus funkcijų atžvilgiu.

Darbo objektas – Nyderlandų mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemos.

Darbo tikslas – išanalizuoti Nyderlandų mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemas ir palyginti su Lietuvos mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemomis.

•atskleisti Nyderlandų ir Lietuvos viešojo sektoriaus problemas, bei jas palyginti.

Valstybinai mokesčiai mokami į valstybės iždą. Tai būtų PVM, pelno mokestis, gyventojų pajamų mokestis, akcizai, muitai, mokestis už aplinkos taršą, mokestis už gamtos išteklius, loterijų mokestis, rinkliavos ir pan. Valstybiniams mokesčiams priklauso ir įmokos į nebiudžetinius fondus: įmokos i Garantinį fondą, soc. draudimo įmokos.

lygį, svarbiausiu elementu darbe tampa bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba, didėjantis asmeninis indėlis į įmonės strateginių tikslų įgyvendinimą (Sakalas, Šilingienė, 2000).

Minimalus darbo užmokestis yra ir vienas svarbiausių institucinių veiksnių, turinčių įtakos darbo paklausai. Jeigu minimalus darbo užmokestis yra didesnis nei darbo našumas, jis gali mažinti darbo paklausą. Tokiu atveju mažėja paskatos kurti darbo vietas. Tai didina nedarbą, ypač tarp jaunimo, kurio darbo našumas paprastai būna mažesnis dėl patirties trūkumo (Veltol, Virbickas, 2006).

laikinasis, jis būna tada kaip žmogus pereina iš vienos darbovietės į kitą;

struktūrinis, kai darbuotas negali susirasti darbo nes jo kvalifikacija yra per žema ar kai jis negali dirbti nes darbovietė yra per toli nuo jo gyvenamosios vietos ir tenai nuvykti yra problematiška ar jei žmogus nenori dirbti nes tenkina pašalpa kuria jis gauna ir nieko kito veikti jis nenori;

paslėptasis, kai žmogus turi darbą, bet yra akivaizdu kad įmonė ilgai neištems ir jai teks atleisti savo darbuotojus.

Nyderlandai kartu su Belgija ir Liuksemburgu. priklauso ekonominei sąjungai, vadinamai Beniliuksu.

Nyderlandų karalystė - viena iš tankiausiai apgyvendintų šalių Europoje. Pragyvenimo lygis joje aukštas, jos sostinė yra Amsterdamas, tačiau šalies vyriausybė reziduoja Hagoje.

Taip pat teisės aktuose yra numatoma įvairių išimčių ir išskaitymų.

Be to, į minėtą PVM atskaitą, yra keletas atskaitymai (Algemene heffingskorting, arbeidskorting, inkomensafhankelijke combinatiekorting), kurie sumažina mokesčių bazę tūkstantį ar du eurus. Visi jie priklauso nuo jūsų pajamų ir šeiminę padėtį (jo buvimas vaikai), ir keisti kas metus (pavyzdžiui, Algemene heffingskorting palaipsniui mažinama iki nulio).

Pagrindinis skirtumas tarp Nyderlandų ir Lietuvos mokesčių yra tas, jog Nyderlanduose pajamų mokesčiui yra taikoma progresinė sistema, o Lietuvoje pajamų mokestis yra pastovus tarifas kuris yra 15 % nuo pajamų ir visai nesvarbu kokio dydžio tos pajamos yra.

Darbo užmokesčio dydis Nyderlanduose priklauso nuo srities, kurioje yra dirbama, nuo pareigų kurias žmogus užima bei darbo valandų skaičiaus, bet yra ne mažesnis nei nustatytas minimalus bruto darbo užmokestis, kurį sudaro 1507,8 eurai per mėnesį.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1103 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (5014 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernis
  • Nyderlandų mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Nyderlandų mokesčių sistemą ir viešojo sektoriaus problemos. (2017 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/nyderlandu-mokesciu-sistema-ir-viesojo-sektoriaus-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:02
×