Nyderlandų transporto sistema


Įvadas. Keliai. Nyderlandai – dviračių šalis. Nyderlandų viešasis transportas. Mokami keliai. Nyderlanduose – išmanieji keliai. Geležinkeliai. Geležinkelių tinklas. Naktiniai traukiniai. Geležinkelių transporto istorija. Geležinkelių infrastruktūra. Bilietai. Ateities tikslas – vėjo energiją naudojantys geležinkeliai. Amsterdamo viešasis transportas. Vandens transportas. Jūrų transportas. Nyderlandų uostai. Vidaus vandenų transportas. Amsterdamo kanalai. Aviacija. Oro transporto indėlis į Nyderlandų ekonomiką. Nyderlandų oro linijų bendrovė „KLM“. Amsterdamo „Schipholo“ oro uostas. Išvados. Literatūra.


Patraukli verslui aplinka, konkurencinga mokesčių sistema, daugiakalbis kolektyvas ir gera infrastruktūra - tai tik keli privalumai, kodėl verta investuoti Nyderlanduose. Šalies geografinė padėtis, kartu su itin greitu susisiekimu su daugelio Europos valstybių sostinėmis ir puikia infrastruktūra, yra priežastis, kodėl Europos, Amerikos ir Azijos kompanijos, plėsdamos savo verslus, kuriasi būtent čia. Pasaulyje 2 vietą pagal logistikos plėtojimą šalyje užimantys Nyderlandai pasižymi pasaulinio lygio jūrų uostais, strategiškai palankiose vietose įrengtais oro uostais ir plačiu kelių bei greitkelių tinklu - pagal Europos statistikos šaltinius, didžiausias greitkelių tankis Europoje yra randamas būtent čia (78 km į 1000 km²). Kadangi šalis yra viena iš pagrindinių importuojamų prekių patekimo vietų į Europą, Nyderlandai yra laikomi vartais į žemyną dėl jų strateginės padėties „Europos širdyje“ ir infrastruktūros laimėjimų, tokių kaip Schipholo oro uostas ir Roterdamo jūrų uostas. Jie yra gavę daugiau kaip 100 tarptautinių apdovanojimų. Nyderlandai užsitikrina poziciją, aptarnaujant ne tik Europos, bet ir Artimųjų Rytų bei Afrikos rinkas.

Nors Nyderlandai yra ganėtinai maža šalis, tačiau ji savo infrastruktūros tinklu nė trupučio nesusileidžia didžiosioms Europos valstybėms, o kai kurias iš jų - net lenkia. Darbe nagrinėsime dabartinę Nyderlandų transporto sistemą bei planuojamus jos patobulinimus, visas keturias transporto rūšis, jų privalumus ir prisitaikymą skirtingiems kroviniams vežti.

Nyderlandų viešojo transporto sistema organizuotai išplėtota ir sustyguota. Autobusai atvyksta ir išvyksta griežtai nustatytu laiku. Miestuose galioja bendra viešojo transporto sistema, į kurią įeina tramvajai, autobusai (taip pat ir naktiniai autobusai), troleibusai, kaikuriuose miestuose metro. Bilietas vienai kelionei galioja valandos bėgyje ir kainuoja apie 2 – 2,5 €. Miestai padalinti į transportines zonas ir priklausomai nuo maršruto, talonėlį reikia žymėti tiek kartu, kiek zonų pravažiavote. Naktį bilietų kaina dvigubėja. Pavyzdžiui Amsterdame, Nyderlandų sostinėje,

vienkartinis, vieną valandą galiojantis, bilietas kainuoja 2,70€, naktinis vienos kelionės bilietas kainuoja dar brangiau – 4 eurus. Miestuose pagrinde vyrauja elektroninių bilietų sistema, kaip, pavyzdžiui, Vilniuje ,,Vilniečio kortelė“.

Nyderlanduose, kaip ir visoje vakarų Europoje, kainos už transportą nėra pigios, pavyzdžiui, vidutinė taksi įsėdimo kaina Nyderlanduose yra 5.03 €, o vidutinė vieno kilometro kaina yra 1.95 €.

Kaina už įvažiavimą svyruoja nuo 2 iki 5 € priklausomai kokio dydžio transporto priemone važiuojama. Kitas, Westerschelde tunelis, kurio ilgis 6,6 km. Tuneliu gali važiuoti visos transporto priemonės, kurios išvysto 80 km/h greitį. Westerschelde įdiegtos saugumo sistemos leidžia jį laikyti vienu saugiausiu tuneliu Europoje. Tunelio važiavimo kaina svyruoja nuo 2,5 iki 18,2 €taipogi priklausomai nuo to, kokia transporto priemone yra važiuojama keliu tuneliu.

Nyderlandai turi modernų ir labai platų geležinkelių tinklą visoje šalyje, jungiantį didžiuosius valstybės miestus, taip pat aptarnaujantį ir mažesnių miestų gyventojus tarpinėse stotyse. Traukiniai Nyderlanduose laikomi ne tik transporto priemone, bet ir gyvenimo būdo dalimi. Bėginis transportas užima labai svarbią vietą olandų gyvenime, kadangi šioje, palyginus nedidelėje valstybėje, piko valandomis keliuose nusidriekia ilgesnės nei 500 kilometrų spustys ir traukiniai tampa pagrindine patikima ir greita susisiekimo priemone, kuria kasdien naudojasi daugiau nei 1,2 mln. gyventojų. Kelionės traukiniais yra paprastos ir patogios dėl gerai išvystyto geležinkelio tinklo, dažnai sakoma, kad Nyderlanduose tikriausiai neegzistuoja miestas, kuriame nėra geležinkelio stoties.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4141 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Nyderlandų transporto sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Nyderlandų transporto sistema. (2017 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/nyderlandu-transporto-sistema.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 19:13
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo