Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekyba


Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekyba. Pagrindinės sąvokos. Kas yra cites? CITES šalys narės. CITES nykstančių rūšių sąrašas susideda iš trijų priedų. Cites leidimas. Keletas pavyzdžių daiktų, kurių įvežimui ir išvežimui PRIVALOMAS CITES leidimas. Draudžiama įvežti į Lietuvos Respubliką. CITES ir Europos Bendrija. Įvežimas į Bendriją. Eksportas arba reeksportas iš Bendrijos. Eksporto leidimo arba reeksporto sertifikato išdavimo sąlygos netaikomos. Gyvųjų egzempliorių judėjimas. Sankcijos. Lietuva ir cites. Teisėtą gyvūnų. Be leidimų prekiauti draudžiama gyvūnais. Importo/eksporto leidimų ar reeksporto sertifikatų nereikalaujama pateikti, kai importuojama/eksportuojama ar reeksportuojama. Lietuvos saugomos rūšys. Gyvūnai, jų dalys ir gaminiai iš jų gali būti. Nustatytų reikalavimų pažeidimai. Atsakomybė už pažeidimus. Pavyzdžiai. Oro uoste muitininkai sulaikė papūgą žako. Muitinės kinologai sulaikė maisto papildus, kurie pagaminti iš nykstančių augalų. Išvados. Naudota literatūra.


Didžiųjų laukinių kačių (tigras, leopardas, gepardas, jaguaras ir pan.) kailius ar iš jų pagamintus gaminius; tradicinės Rytų medicinos preparatus, kurių bent viena iš sudėtinių dalių nurodyta tigro kaulai, raganosio ragai, lokio tulžis, muskusas; krokodilų, didžiųjų driežų ar gyvačių odas ir gaminius iš jų; gaminius iš dramblio kaulo, vėžlio kiauto, jūrinių kriauklių ar koralų; eršketinių  žuvų ikrų (juodųjų) daugiau negu leista vienam žmogui; laukinius kaktusus, laukines orchidėjas ar kitus laukinius dekoratyvinius augalus; suvenyrus, pagamintus iš drugelių, skorpionų, jūros arkliukų.

Importo/eksporto leidimų ar reeksporto sertifikatų nereikalaujama pateikti, kai importuojama/eksportuojama ar reeksportuojama:.

Muitinės kinologai sulaikė maisto papildus, kurie pagaminti iš nykstančių augalų.

Per 2009 m. Lietuvos muitinė sulaikė apie 200 kg įvairiausių medikamentų (tabletės, piliulės, mikstūros ir pan.), kurie savo sudėtyje turėjo Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos (CITES) konvencijos saugomų rūšių komponentų.

Didžiausias neteisėtai gabenamų Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos (CITES) saugomų egzempliorių sulaikymo laikotarpis Lietuvoje prasidėjo kartu su ekonominiu šalies pakilimu 2006-2008 m., kai lietuviai pradėjo dažniau keliauti po Afriką ir Aziją. Dažniausiai iš šių žemynų buvo gabenami suvenyrai, pagaminti iš saugomų gyvūnų odos, kaulų bei CITES saugomų faunos rūšių konservuotos ar kitaip apdirbtos gyvūnų iškamšos. Itin populiaru tapo artimiesiems parvežti buteliuose konservuotų gyvačių, skorpionų ar jūros arkliukų. Taip pat dažnas turistas savo namus norėtų papuošti jūrų kriauklėmis, dirbiniais, pagamintais iš dramblio kaulo, bei grįžęs po egzotiškų atostogų pasididžiuoti nebrangiai įgytais aksesuarais iš gyvačių, krokodilų ar kitų roplių odų. .

  • MS PowerPoint 16700 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 43 puslapiai (2175 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kimas
  • Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekyba
    8 - 1 balsai (-ų)
Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekyba. (2017 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/nykstanciu-laukines-faunos-ir-floros-rusiu-tarptautines-prekyba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 20:32
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo