Nykstanti Nevėžio ir Nemuno santakos kraštovaizdžio draustinio augalija ir gyvūnija


Nykstanti Nevėžio ir Nemuno santakos kraštovaizdžio draustinio augalija ir gyvūnija. Darbo uždaviniai. Darbo tikslas. Veiksniai lemiantys floros ir faunos išnykimą. Susipažinimui su tomis rūšimis, kurių Lietuva neteko, dėl veiksnių, kuriuos nulėmė žmonių naikinantys veiksniai. Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis (I). Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio ribos. Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinis (II). Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nykstanti augmenija. Tuščiaviduris Rūtenis. (Corydalis cava). Pajūrinis liūnmeldis. (Bolboschoenus maritimus). Miškinė varnalėša. (Arctium nemorosum). Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nykstantys paukščiai. Raudonkojis tulikas. (Tringa Totanus). Mažasis kiras. (Larus minutus). Tulžys. (Alcedo atthis). Baltanugaris genys. (Dendrocopus leucotos). Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nykstantys vabzdžiai. Kalninė cikada. (Cicadetta montana). Keturtaškis maitvabalis. (Dendroxena quadrimaculata). Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Trumpai aptarti Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio atsiradimo aplinkybes; Analizuojant Lietuvos raudonosios knygos (2007) duomenis, supažindinti su nykstančiomis augalų ir gyvūnų rūšimis, kurios vis dar gyvena draustinyje; Apžvelgti nykstančių rūšių išnykimo priežastis;.

Susipažinti su Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nykstančia augalija bei gyvūnija, apžvelgiant priežastis, lemiančias gyvūnų bei augalų išnykimą.

Anksčiau gyvūnijos ir augalijos išnykimas reikšdavo natūralią atranką- taip leidžiant atsirasti naujoms rūšims, tam tikra prasme tai reiškė evoliuciją; Po to sekė medžioklė, kas reikštų tikslinį žvėrių ir paukščių gaudymą bei šaudymą, taip priverčiant išnykti tam tikras gyvūnijos rūšis; Vis dėlto blogiausas ir svarbiausias faktorius, lemiantis spartų gamtos nuskurdėjimą : žmogaus naikinanti veikla. Vien per kelis praėjusius šimtmečius buvo nusausintos pelkės, ištiesintos upės, iškirstos didžiausios girios, sunaikinti laukų želdiniai, na o naikinant aplinką ir jos natūralumą kartu išnyko ir gyvūnų rūšys (Lietuvoje dėl tokių sąlygų išnyko tarpanai, vilpišiai- laukinės katės, žvyrės- baltieji tetervinai, europinės audinės).

Susipažinimui su tomis rūšimis, kurių Lietuva neteko, dėl veiksnių, kuriuos nulėmė žmonių naikinantys veiksniai:.

Tarpanas. lot. Equus ferus ferus - laukinis arklys.

Europinis vilpišys. Lot. Felis silvestris silvestris – miškinė katė.

  • MS PowerPoint 4855 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (985 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Nykstanti Nevėžio ir Nemuno santakos kraštovaizdžio draustinio augalija ir gyvūnija
    10 - 3 balsai (-ų)
Nykstanti Nevėžio ir Nemuno santakos kraštovaizdžio draustinio augalija ir gyvūnija. (2018 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/nykstanti-nevezio-ir-nemuno-santakos-krastovaizdzio-draustinio-augalija-ir-gyvunija.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 20 d. 05:47
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema