OBD Automobilių elektrinės ir elektroninės sistemos


Automobilių elektrinės ir elektroninės sistemos. Daviklių reikšmės nuskaitomos OBD skaitytuvu. Patikimumas , paklaidos , EVB apgavimas paduodant rekonstruotus signalus. Protokolas. SAE J1850PWM. Protokolas. SAE J1850VPW. Protokolas. ISO. Protokolas. ISO 14230 KWP. Protokolas. ISO 15765 CAN.

Prieš atsirandant OBD sistemoms, automobilių gamintojai į savo autorizuotus servisus tiekdavo tik specializuotą diagnostinę įrangą, tinkamą tik tam tikrai automobilių grupei (markei). Kai diagnostinė įranga būdavo papildoma naujais elementais, reikėjo ir papildomų laidų, adapterių, jungčių, kad būtų galima diagnozuoti konkretaus automobilio gedimus.

Daugelį metų buvo daug pritariančių ir prieštaraujančių nuomonių dėl kompiuterinės įrangos diegimo automobilių sistemų valdyme, ypač kalbant apie diagnostinės informacijos prieinamumą. Tačiau galutinį OBD įsigalėjimą nulėmė dvi pagrindinės priežastys:

Kalbant apie pirmąjį punktą, svarbu paminėti, kad pasaulinio masto susirūpinimas dėl atmosferos užterštumo turėjo labai didelę įtaką automobilių gamybai. Taigi buvo siekiama užtikrinti, kad gaminami automobiliai atitiktų nustatytus ir vis griežtėjančius išmetamųjų deginių normatyvus.

OBD sistema pirmiausia buvo diegiama į tas automobilio sistemas, kurios tiesiogiai susijusios su aplinkos tarša. Todėl automobiliai, kurių varikliuose yra elektroninis degalų įpurškimo valdymas, turi OBD diagnostikos sistemas, kurios pirmiausia turi kontroliuoti išmetamųjų deginių sudėtį, palaikydamos optimalią degiojo mišinio sudėtį. Bet koks gedimas, kuris keičia automobilio išmetamųjų dujų taršą, turi būti nustatomas signaline lempute prietaisų skydelyje.

Pats terminas „borto diagnostika“ apibrėžia automobilio diagnozavimo galimybes, kurios sukauptos tam tikrų agregatų (pvz., variklio, automatinės pavarų dėžės, salono elektros sistemų ir kt.) kompiuteriniuose mikrovaldikliuose. Esant OBD sistemai, per atitinkamas gedimų paieškos priemones galime nustatyti gedimų kodus. Pagal juos galime spręsti apie automobilio sistemų ir pagrindinių agregatų techninę būklę. Nustačius gedimus ir juos pašalinus, klaidų kodus galime ištrinti. Šia sistema taip pat galima nustatyti įvairių jutiklių ir valdymo įrenginių (pvz., solenoidų) parametrus esamu laiku, juos analizuoti, koreguoti kai kuriuos parametrus valdymo modulyje ir pan. Šiuo metu paplitusios dviejų kartų OBD sistemos: OBD I ir OBD II.

1.Patikrinti, ar akumuliatorių baterijos įtampa ne mažesnė kaip 11V.

7.Naudojant laidą, sujungti diagnostinės jungties kontaktus „TE1“ ir „E1“.

Pagrindiniai OBD II sistemos privalumai:

Atsiradus gedimui, sistemos būklę „įsimena“ iš karto.

  • Microsoft Word 1287 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2377 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintaras
  • OBD Automobilių elektrinės ir elektroninės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
OBD Automobilių elektrinės ir elektroninės sistemos. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/obd-automobiliu-elektrines-ir-elektronines-sistemos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 11:47
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo