Objektinė ir subjektinė teisė


Objektines ir subjektines teises santykis. Objektine teise. Objektyvioji teise. Objektyvioji teise samprata. Objektines teises visuma. Teisė objektyviąja prasme. Subjektiniu teisiu praradimas. Subjektines teises samprata. Subjektiniu teisiu literatura. Objektyvioji subjektine.

Teisės referatas. Įvadas. Objektinė ir subjektinė teisė. Objektinės teisės samprata. Subjektinės teisės samprata. Objektinės ir subjektinės teisių tarpusavio ryšys. Subjektinės teisės struktūra ir jos problemos. Subjektinės teisės struktūra konvenciniu požiūriu ir teisės dogmatikoje. Subjektinės teisės struktūra grynosios teisės teorijos požiūriu. Subjektinių teisių tipologija. Objektinės ir subjektinės teisės santykis teisiniame pozityvizme ir prigimtinėje teisės teorijoje. Subjektyviosios ir objektyviosios teisių santykis teisiniame pozityvizme. Subjektyviosios ir objektyviosios teisių santykis prigimtinėje teisės teorijoje. Išvados. Panaudotų šaltinių ir literatūros sąrašas.


Tema „Objektinė ir subjektinė teisė“ yra pasirinkta neatsitiktinai. Norint studijuoti, suvokti teisės mokslą, svarbu giliau išanalizuoti objektyviosios ir subjektyviosios teisių esmę, struktūrą, ypatumus. Pagrindiniai šio rašto darbo tikslai- išsiaiškinti objektinės ir subjektinės teisių prasmę, tarpusavio ryšį, atsakyti į klausimą, kokia yra subjektinių teisių struktūra ir paaiškinti kaip traktuoja objektinės ir subjektinės teisių santykį pozityvizmo ir prigimtinės mokyklų atstovai.

Siekiant surasti kuo daugiau objektyvios informacijos pasirinkta tema, rašto darbe remtąsi žymių teisininkų veikalais. Objektyviosios ir subjektyviosios teisių sampratos nuosekliai išnagrinėtos S. Vansevičiaus „Valstybės ir teisės teorijoje“, P. Leono „Teisės enciklopedijoje“. Objektyvioji teisė aiškinama kaip valstybės normų visuma, subjektyvioji- kaip asmens galia, galimybė veikti. Veikaluose atsispindi neatsiejamas objektinių ir subjektinių teisių ryšys.

Objektinės ir subjektinės teisių santykis teisiniame pozityvizme plačiai nagrinėjamas H. Kelzeno „Grynosios teisės teorijoje“, kur pati teisė yra objektyvusis „organizmas“, o subjektinės teisės neturi pagrindo būti išskiriamos, nes pačios yra teisės objektyviąja prasme dalis. A. Vaišvilos „Teisės teorijoje“ šis požiūris į objektinę ir subjektinę teisę buvo paaiškintas plačiau.

Nemažai dėmesio yra skirta subjektinių teisių struktūrai, tipologijai. Pateikiama konvencinė ir gynosios teisės teorijos atžvilgiu subjektinės teisės sudėtis.

Rašto darbo pabaigoje atskleidžiamas subjektinės ir objektinės teisės ryšys remiantis pozityviosios ir prigimtinės teisės mokyklų teorijomis: kaip šios mokyklos suvokia objektinės ir subjektinės teisių santykį. Remiantis tradicinės jurisprudencijos, besiremiančios pozityvistine metodologija, atstovų (P. Leonas, A. Vaišvila) nuomone rašto darbe pateiktas subjektinės ir objektinės teisės santykis teisiniame pozityvizme. Pabrėžta, kad normatyvistai arba Grynosios teisės teorijos šalininkai (H. Kelzenas) teigia, jog subjektinių teisių išskyrimas yra dirbtinis.

Kruopščiai išanalizavus rašto darbą, pateikiamos išvados.

  • Teisė Referatai
  • 2012 m.
  • Viktorija
  • 9 puslapiai (1811 žodžių)
  • Teisės referatai
  • Microsoft Word 25 KB
  • Objektinė ir subjektinė teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Objektinė ir subjektinė teisė. (2012 m. Gruodžio 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/objektine-ir-subjektine-teise.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 01:59