Objektinės analizės metodas


Teisės skaidrės. Objektinės analizės metodas. Objektų modeliavimas. OOA autoriai ir metai. OOA metodikos žingsniai. Struktūros. Subjektai. Atributai. Paslaugos. Unifikuota modeliavimo kalba (UML). UML priemonės (OMG 2002). Naudojimo atvejų diagramos. Veiklos diagramos. Klasių diagramos. Sekų diagramos. Būsenų diagramos.


Objektas primena kiaušinio struktūrą; kiaušinio lukštas atitinka objekto sąsają su kitais objektais.

Objektų modeliavimas – tai objektų procesų (metodų), duomenų ir objektų sąveikos aprašymas.

Taikant objektinį modeliavimą procesai nuo duomenų ne atskiriami, o sujungiami Objektas vaizduoja tam tikrą realaus pasaulio daiktą ar reiškinį Procesus analitikas pasirenka pagal modeliuojamą situaciją.

Booch 1991, 1994 Coad and Yourdon 1991 (atspausdinta iki UML, “gryniausia” metodika) Coad and Argila 1996 (turi struktūrinės analizės elementų) Jacobson et al.1999 Kruchten 2000 Martin and Odell 1992 Mathiassen et al. 2000 Rumbaugh et al. 1991.

Bendra:Studento registravimas yra bendras ir dieniniams ir vakariniams Specializuota: Dieniniai nedirba, vakariniai dirba.

Studijų programa yra visuma dalių - studijų modulių.

Subjektus verta išskirti, kai klasių skaičius yra didelis (20 - 30) Subjektai yra klasių junginiai Subjektai yra tik temos probleminėje srityje.

Grafinė kalba objektiškai orientuotai analizei aprašyti Daug notacijų, tačiau dabar yra standartas (1997,Booch, Jacobson, Rumbaugh Dabar UML palaiko ir plėtoja OMG grupė (Object Management Group) 12 diagramų (OMG, 2002).

Statinę būseną aprašo: Class ! Object Component Deployment.

Dinaminę elgseną aprašo: Use Cases ! Sequence ! Activity ! Collaboration Statechart !

Planuojama aprašyti (gal yra?): Real-time systems Web applications Enterprise Application Integration Distributed platforms.

Problema: auga ir sudėtingėja, darosi nesuprantama, mažiau naudojama kaip standartas. Realiai naudojamas tik UML poaibisю Booch: 80% modeliui pakanka 20% UML. OMG kalba apie UML branduolio apibrėžimą. Projektui: Su šauktuku.

  • Teisė Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Kirilas
  • 17 puslapių (222 žodžiai)
  • Teisės skaidrės
  • MS PowerPoint 31 KB
  • Objektinės analizės metodas
    10 - 7 balsai (-ų)
Objektinės analizės metodas. (2015 m. Lapkričio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/objektines-analizes-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:28