Objektinių programų sistemų kūrimo principai ir sąvokos


Objektinis poziuris. Objektinis sistemu kurimo poziuris. Sistemu kurimo modeliai. Objektinis programu projektavimas. Objektinių technologijų. Objektinio projektavimo principai. Savokos kurti. Objektinių programų sistemų kūrimas. Sistemos projektavimas objektiniu poziuriu. Objektinio poziurio taikymas sistemos projektavimui.

Objektinių programų sistemų kūrimo principai ir sąvokos. Įvadas. Objektinė paradigma. Objektinės sąvokos. Klasės ir objektai. Atributai. Operacijos. Pranešimai. Apjungimas, paveldimumas ir polimorfizmas. Objektinio modelio elementų išskyrimas. Klasių ir objektų išskyrimas. Atributų apibrėžimas. Operacijų nustatymas. Objektinių projektų valdymas. Bendra proceso schema. Objektinio projekto įvertinimas ir vertinimo kriterijai. Objektinis požiūris į įvertinimą ir planavimą. Objektinio projekto progreso sekimas. Apibendrinimas. Klausimai.

Mes gyvename pasaulyje, pilname objektų. Objektai egzistuoja gamtoje, versle, žmonių gaminamuose ir naudojamuose gaminiuose. Tuos objektus galima klasifikuoti, aprašyti, jungti tarpusavyje, valdyti ir kurti. Todėl nieko nuostabaus, kad objektinis požiūris buvo pritaikytas programų sistemų kūrimui.

Objektinis požiūris į programų sistemų kūrimą buvo pirmą kartą pasiūlytas septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje, tačiau plačiai pradėtas takyti buvo tik po 20 metų. Laikui bėgant objektinės technologijos palaipsniui išstumia klasikinius programų sistemų kūrimo metodus.

Objektinės technologijos skatina pakartotinį programų dalių panaudojimą, ko pasekoje programų sistemos kuriamos greičiau ir yra geresnės kokybės. Objektines programų sistemas yra lengviau valdyti, nes jų struktūra nėra tampriai surišta, ko pasekoje atsiranda mažiau šalutinių poveikių pakeitus kurią nors progradaugelį metų žodis objektinis buvo naudojamas kalbant apie programų kūrimo būdą naudojant objektines programavimo kalbas. Dabar objektinė paradigma apima pilną požiūrį į programų sistemų inžineriją, Ne tik objektinį programavimą, bet ir objektinę poreikių analizę, objektinį projektavimą, objektinę verslo srities analizę,.

Egzistuoja daug skritingų programų sistemų kūrimo procesų modeliai. Kiekvienas iš jų gali būti pritaikytas objektinėms sistemoms kurti. Tačiau objektinis požiūris reikalauja evoliucinio programų sistemų kūrimo metodo, kadangi yra nepaprastai sunku apibrėžti visas reikiamas klases kiek didesnei sistemai per vieną iteraciją. Projektui vystantis, atsiranda poreikis naujoms klasėms. Todėl žinant, kad objektinės sistemos turi tendenciją laikui bėgant vystytis, nesunku suprasti, kad evoliucinis modelis + pakartotinį panaudojkiekviena diskusija apie objektinį programų sistemų kūrimą prasideda nuo sąvokos objektinis . Tačiau kas yra objektinis požiūris, kas yra pats objektas? Nors daugelį metų egzistavo skirtingos nuomonės, kokie gi atsakymai yra teisingi į šiuos klausimus, galima pabandyt rasti pačius bendriausius.

Norint suprasti objektinį požiūri, galima nagrinėti realaus pasaulio objekto pavyzdį. Tarkim, turim objektą kėdė . Kėdė yra egzempliorius klasės baldai . Bendras atributų rinkinys gali būti surištas su kiekvienu klasės baldai egzemplioriumi. Pvz. : kaina, matmenys, spalva, svoris. Šie atributai gali būti panaudoti kalbant apie stalą, kėdę, sofą ir pan. , nes šie objektai yra klasės baldai egzemplioriai, taigi paveldi visas klasės baldai savybes.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2596 žodžiai)
  • Universitetas
  • Petrutė
  • Objektinių programų sistemų kūrimo principai ir sąvokos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Objektinių programų sistemų kūrimo principai ir sąvokos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/objektiniai-principai-ir-savokos.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 13:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo