Objektinio programavimo principai


Įvadas. Abstrakcija. Paveldimumas. Polimorfizmas. Inkapsuliacija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Programavimas – viena iš svarbiausių šiandienos aktuaijų mokslo ir darbo pasaulyje, nes tai yra pradmuo visoms mūsų moderniosioms technologijoms. Taigi viena iš šio moklso šakų yra objektyvinis programavimas. Objektyvinis programavimas tai supaprastina ir vartotojui palankesnė programavimo pusė, kuria vartotojas gali aiškiau, kokybiškiau ir greičiau pasiekti norima rezultatą, taigi remdaimiesi skirta projekto tema – pagrindiniai programavimo principai, atsklesima kurie pagrindiai principai yra būdingi objektyviniam programavimui.

Abstrakcinis programavimo principas programavimo kalbų teorijoje yra paprasčiausias aforizmas skatinantis sumažinti pasikartojančios informacijos kiekį programoje, dažniausiai įšvengti kodo pasikartojimo. Šios abstrakcijos dažniausiai teikiamos jau programavimo kalbos įrankiuose. Pats principas dažniausiai teikiamas kaip paskatinimas programuotojui kaip ir taip aiškiai suprantamas dalykas, tačiau kartais ir kaip poreikis programinei kalbai. Principas yra gan aiškus ir logiškai suprantamas kuri galima būtų sutrumpinti iki žodžio „nesikartok. Šiuolaikinėse programinėse kalbose ir jų vartojimo programose esama įspėjimo priemonių apie programinio kodo pasikartojimą.

operator++(), o metodui operator--( ) – ir bazinės klasės konstruktorius su argumentais.

Objektiškai orientuotose programų sistemose yra daug sąvokų apie kurias reikia galvoti projektuojant sistemas. Keletas jų yra labai svarbios ir keletas jų yra laikomos objektiškai orientuoto programavimo sistemų ramsčiais. Vienas iš šių ramsčių yra inkapsuliacija.

Inkapsuliacija yra pirmasis objektiškai orientuoto programavimo principas. Jis yra duomenų ir funkcijų sujungimo į vieną vienetą procesas.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (987 žodžiai)
  • Vytautas
  • Objektinio programavimo principai
    10 - 4 balsai (-ų)
Objektinio programavimo principai. (2015 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/objektinio-programavimo-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:40
×