Objekto plano sudarymas ir struktūrinė analizė parkuose


Įvadas. Objekto plano sudarymas ir objekto želdinių esamos būklės fiksavimas. Parkų tipų, planinės ir erdvinės – tūrinės struktūros bei struktūrinių elementų analizė. Ramybės parkas Kaune. Kauno Draugystės parkas. Dainavos parkas. Skverų bei gatvės želdinių planinės ir erdvinės – tūrinės struktūros, struktūrinių elementų analizė. Laisvės alėja. Skverai. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Želdiniai vaidina svarbų vaidmenį kraštovaizdžio formavimui, žmogaus gyvenimo, gamybinės veiklos, estetiniams poreikiams tenkinti.

Įrengti ir jaukiai apipavidalinti įvairios paskirties želdynus, nemažas darbas, reikalaujantis ne tik lėšų, laiko, darbo, bet ir nemažai žinių.

Bėgant metams, keičiantis amžiams, sukaupta patirtis ir vis didesnis dėmesys buvo skiriamas gražesniam aplinkos tvarkymui. Todėl pastaraisiais metais Lietuvoje stengiamasi kuo gražiau ir estetiškiau apipavidalinti įvairias teritorijas bei jas apželdinti.

Mūsų darbo tikslai:

sudaryti, bei nubraižyti esamos situacijos planą ir ji atvaizduoti;

susipažinti su Kauno skverais, Laisvės alėja.

Darbo uždaviniai:

išmokti nubraižyti esamos situacijos planą ir jį atvaizduoti;

susipažinti su parkais, jų planine – erdvine struktūra, bei jos elementais;

susipažinus su lankomais objektais, juos įvertinti, bei aptarti;

Vėliau ant milimetrinio popieriaus repitografu nubraižėme situacijos planą, nuspalvinome, pažymėjome objekto detales, augalus, gėlynus, mažuosius kraštovaizdžio architektūros elementus (1 priedas).

Išmokome sudaryti esamos situacijos planą, jį atvaizduoti ant milimetrinio popieriaus. Įsitikinome, kad reikia matuoti tiksliai, ir kuo daugiau išsimatuoti taškų, dėl tikslumo.

Aplink taisyklingą stačiakampį kapinių plotą bėgant laikui susiklostė gatvės (dabar Vytauto prospektas, Bažnyčios gatvė, Trakų gatvė ir Totorių gatvė).

Pats parkas, mūsų nuomone, nepritaikytas ir neturėtų būti pritaikytas žmonių susibūrimams, čia tikrai neturėtų būti vaikų žaidimų aikštelių (juk tai buvusios kapinės), galbūt būtų galima akcentuoti, kurį nors vieną įėjimą kaip pagrindinį, įrengti informacinį stendą su parko istorija.

Dėl vyraujančių vietinių klevų, parkas vasaros metu ganėtinai tamsus, dideli medžiai užstoja saulės šviesą. Sumedėjusių krūmų taip pat nedaug. Dekoratyvieji baseinėliai apleisti.

Šis parkas galbūt tuo ir išskirtinis, kad jis turi daugiau istorinę reikšmę ir nelabai gali būti pritaikytas žmonių reikmėms.

Draugystės parkas įkurtas dar 1973 m. kaip Tautų draugystės parkas, užimantis apie 20 ha teritoriją. Parkas yra Dainavos mikrorajone, Kaune.

Lygų parko reljefą pagyvina 3 - 4 metrų aukščio pailgos aptakios kalvelės. Jos supa centrinį ovalų parterį, kalvelių yra ir prie pagrindinės plačios alėjos, turinčios vos lenktą trasą. Prie šios alėjos supilta dvigubai aukštesnė kalva ir jos papėdėje buvo įrengtas laužytas baseinėlis.

Parko pakraščiuose yra trys želdiniais apsuptos aikštelės skirtos stovėti automobiliams ir pastatyti keturi žiedinio plano boksiniai garažai, kurie tarpusavyje sujungti.

  • Architektūra Analizė
  • Microsoft Word 27933 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2241 žodžiai)
  • Rimante
  • Objekto plano sudarymas ir struktūrinė analizė parkuose
    10 - 2 balsai (-ų)
Objekto plano sudarymas ir struktūrinė analizė parkuose. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/objekto-plano-sudarymas-ir-strukturine-analize-parkuose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 06:33
×