Obligacijos referatas


Referatas apie obligacijas. Obligacijų vertė, kaina, pelningumas. Anotacija. Įvadas. Obligacijos sąvoka. Obligacijų rūšys. Europos valstybių vyriausybių obligacijų pelningumai. Kaina ir pelningumas. Ilgalaikio skolinimosi reitingų klasifikavimas. Europos šalių reitingai. Infliacijos įtaka obligacijos kainai. Ryšys tarp kainos ir palūkanų normos. Obligacijų vertė ir kaina. Obligacijų ir žaliavų kainų sąsaja. Obligacijų pelningumo modelis. Lietuvos vyriausybės obligacijų pelningumas. Išvados. Literatūra ir kiti naudoti informacijos šaltiniai.

Analizuojamos obligacijos, kaip vienas iš investavimo instrumentų. Norint kuo geriau jas suprasti, vertėtų išsiaiškinti pagrindines sąvokas, žinoti pagrindines obligacijų rūšis. Straipsnyje siekiama paaiškinti, kas turi įtakos šio vertybinio popieriaus pelningumui, vertei, kainai. Nustačius įtakojančius veiksnius, išanalizuosime, kaip jie vienas su kitu susiję.

Pateikiami bendri viso pasaulio duomenys iš įvairių duombazių, tokių kaip Bloomberg, Trading Economics, Moody‘s, kurie susiję su obligacijų pelningumo kaita. Taip pat stengtasi orientuotis į Europos Sąjungą, valstybes nares ir Lietuvą.

Raktažodžiai: obligacija; pelningumas; obligacijos kaina; obligacijos vertė; obligacijos kainą ir pelningumą įtakojantys veiksniai; pelningumo modeliai

Išgirdus žodį investicijos daugelis žmonių iš karto pagalvoja apie akcijas. Taip yra dėl to, kad informacija apie akcijas mus supa visur: spaudoje, televizijoje, kasdienėje aplinkoje. Tačiau yra ir kitokie vertybiniai popieriai.

Skirtingai nei akcijos, obligacijos yra mažiau žinomos investuotojams. Galbūt taip yra dėl to, kad investavimas į obligacijas yra nuobodesnis- mažiau rizikos, nežymūs pokyčiai, ilgi investavimo laikotarpiai, o ir pelningumas ne toks didelis kaip akcijų.

Obligacija tai skolos vertybinis popierius, kuris teikia fiksuoto dydžio pajamas.

Taigi, investuojant į obligacijas, kaip ir į bet kurį kitą vertybinį popierių, tikimasi gauti naudos- pelno. Tačiau, kad investicija būtų sėkminga, būtina suprasti ir tinkamai įvertinti pelningumą lemiančius veiksnius.

Darbo tikslas – išanalizuoti, kaip tarpusavyje susiję obligacijos kaina, vertė ir pelningumas.

Uždaviniai:

1. Išsiaiškinti obligacijos sąvoką;

2. Apibūdinti pagrindines obligacijų rūšis;

3. Ištirti, kokie veiksniai įtakoja obligacijų pelningumą, kainą ir vertę.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 259 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (3046 žodžiai)
  • Viktorija
  • Obligacijos referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Obligacijos referatas. (2013 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/obligacijos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:25
×