Oda ir jos dariniai


Oda ir jos dariniai. Oda nėštumo metu. Vienu oda labai išgražėja, kitų- išsausėja. Strijos- kai pilvo oda tempiasi norėdama sutalpinti vis augantį vaikelį. Dantys. Dantų ir dantenų priežiūra nėštumo metu yra ypač svarbi. Plaukai. Daugelis moterų pastebi, kad plaukai nėštumo metu auga greičiau. Nagai. Nėštumo metu kaikurioms moterys nagai tampa silpnesni. Sveikatos sutrikimai. Rekomendacijos nėščiosioms. Kraujavimas iš dantenų, dantenų uždegimas. Rekomendacijos kūdiko besilaukiančioms mamoms. Pigmentacija Labai didelė pigmentacija yra susijusi su folio rūgšties trūkumu organizme. Nėštumo drūžės Rekomenduojama norint išvengti strijų vartoti daug lapinių daržovių ir vaisių. Niežėjimas Rekomenduojame maudytis šiltame vandenyje, bet ne karštame. Spuogų atsiradimas Nėščios moterys turėtų būti labai atsargios naudodamos odos priežiūros produktus. Plaukų pokyčiai Naudoti švelnias ir kuo mažiau kenksmingų medžiagų turinčias priemones Rinktis šampūnus. Nagų pokyčiai Valgyti subalansuotą mitybą.


Vienu oda labai išgražėja, kitų- išsausėja, trečių- paburksta ir tampa riebi, ketvirtų- kenčia nuo spuogų. Oda pradeda keistis nuo pirmosios nėštumo dienos. Didžiausi pakitimai prasideda nuo savaitės, kai placenta pati ima gaminti hormonus. Moters organizme susidaro savotiškas hormonų perteklius, todėl sakoma, kad nėštumo pradžioje moters oda tiesiog žvilga. Tam daugiausiai turi įtakos hormonas estrogenas. Antrąjį nėštumo tremestra (maždaug 5 mėnesį) moters veide gali išryškėti balintos kavos spalvos pigmentinės dėmės. Mediciniškai kalbant vadinama chloazma, kuri atsiranda dėl estrogeno, kuris veikia melaniną ir dėl to oda tarsi patamsėja. Taip pat nėščiosioms patamsėja apgamai, strazdanos. Šis reiškinys po nėštumo išnyksta. Antruoju ir trečiuoju trimestru nuo 26 iki 34 savaitės moteris pradeda kamuoti spuogai. Spuogai kaip ir paauglystėje renkasi tokias vietas kaip kaktą, nosį, smakrą taip pat krūtinę ar nugarą.

Strijos- kai pilvo oda tempiasi norėdama sutalpinti vis augantį vaikelį, odos audiniuose gali atsirasti įtrūkimų vadinamu strijomis. Nėštumo metu strijos būna ryškios, bet po gimdymo laikui bėgant darosi vis blyškesnės. Padidėja ar patamsėja krūtų speneliai. Nėštumo metu gali ir išryškėti maži guzeliai dar kitaip vadinami Montgomerio gumbeliais. Šie guzeliai yra riebalinės liaukos sutepančios odą ir apsaugančios ją nuo įvairių bakterijų. Taip pat padidėja vidurinės pilvo linijos pigmentacija.Kaikurioms moterims nėštumo metu išryškėja krūtų venos.

  • MS PowerPoint 884 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1046 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Oda ir jos dariniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Oda ir jos dariniai. (2019 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/oda-ir-jos-dariniai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 22:27
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!