Oda paskirtis ir priežiūra


Oda Mūsų kūną dengia sunkios sandaros organas – oda. Odą sudaro. Odos paskirtis. Odos priežiūra. Odos sužalojimai ir pirmoji pagalba. Odos ligos ir jų profilaktika.

Tikrojoje odoje yra pilna plonyčių kraujagyslių, prakaito ir riebalų liaukų. Taip pat odoje yra išsidėščiusios nervų galūnės – receptoriai. Tikrojoje odoje yra įsiterpę ir plauko svogūnėliai. Tikrojoje odoje yra daug skaidulų, suteikiančių jai elastingumo, t.y. savybę po išsitempimo susitraukti. Žmogui senstant, skaidulos netenka elastingumo, todėl oda ima raukšlėtis.

Odos paskirtis: oda saugo žmogaus vidinę terpę nuo mechaninių, cheminių, terminių, spindulinių dirgiklių, kenksmigų medžiagų ir mokrobų, neleidžia organizmui prarasti vandens.

Odos sužalojimai ir pirmoji pagalba: Odos sužeidimai gali būti įvairūs. Tokie kaip: nuotrynos, nuospaudos, odos nudegimai, odos nušalimai. Įsipjovu, nusibrozdinus pirmiausiai reiktų sužalotą vietą dezinfekuoti ir aprišti bintu. Jeigu atsirado nuotrynos pirmiausiai reiktų su dezinfekuota adata pūslelę pradurti, tada užlipdyti pleistrą arba uždėti bintą. Jeigu turite nuospaudas pirmiausiai ka reiktų padaryti tai išsirinkti patogią avalynę. Pirmiausiai odą nudegusiam žmogui duoti nuskausminamų vaistų.

  • Biologija Analizė
  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (321 žodžiai)
  • Ievaja
  • Oda paskirtis ir priežiūra
    10 - 3 balsai (-ų)
Oda paskirtis ir priežiūra. (2015 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/oda-paskirtis-ir-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:58
×