Oda, plaukai, nagai


Oda. plaukai ir nagai. Oda. Odą sudaro trys sluoksniai. Raginis sluoksnis. Skaidrusis sluoksnis. Grūdėtasis sluoksnis. Dygliuotasis sluoksnis. Pamatinis sluoksnis. Odos fiziologija. Odos priedai. Prakaito liaukos. Riebalinės liaukos. Plaukai. Nagai.


Oda turi du kraujagyslių tinklus: Gilesnį, kuri yra tarp dermos ir hipodermos. Paviršinis, kur išsidėsto kapiliarai, yra tarp dermos spenelio ir tinklinio sluoksnių. Nuo paviršinio tinklo eina kapiliarai link epidermio. Nuo jo priklauso odos spalva.

Susideda iš mirusių, suragėjusių ląstelių, kurios atsparios aplinkos veiksniams, pilni baltymo keratino.

Keratino granulės yra pakeistos baltymu eleidinu (jis yra bespalvis, gerai laužia spalvą). Susideda iš plokščiųjų epiteliocitų, įsidėsčiusių tarp grudėtojo ir raginio sluoksnio.

Derma ( daug nervų galunėlių ir didelis kapiliarų tinklas). Maždaug 25 kartų storesnė už epidermį. Turi didelę įtaką aprūpinant epidermį deguonimi ir maistingomis medžiagomis. Gijant žaizdoms dermoje pasilieka randų. Yra labai jautri odos dalis, joje gausu : kraujagyslių ir limfagyslių. Ji turi du sluoksnius: Spenelinį (viršutinį) tinklinį (giluminį- skaidulinį) Abu šie sluoksniai susideda iš persipynusių pluoštinių skaidulų, kurios suteikia odai tamprumo ir leidžia jai susitraukti ar išsitempti.

Hipoderma sąlygoja: Kūno formą. Amortizatorius bei papildomas energijos šaltinis. Termoizoliatorius.

Apsauginė odos funkcija Saugo nuo fizinių veiksnių ( temperatūra, UV spindulių). Cheminių veiksnių (kosmetinės priemonės) Biologinių veiksnių ( bakterijos, virusai, vabzdžių ikandimai, mikroorganizmų).

Termoreguliacinė odos funkcija (yra sąmoninga ir nesąmoninga) Sąmoninga –per jutiminius signalus atsiranda šiluma/ karščio pojutis – tada atitinkamai keičiama apranga, aplinka.

  • MS PowerPoint 70 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1709 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aistė
  • Oda, plaukai, nagai
    10 - 2 balsai (-ų)
Oda, plaukai, nagai. (2017 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/oda-plaukai-nagai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 05:05
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo