Odontologės, odontologo veiklos etiniai aspektai


Svarbiausios sąvokos. Dalis. Profesinės etikos apžvalga. Dalis. Etinės problemos samprata. Dalis. Odontologės, odontologo veiklos etiniai aspektai. Dalis. Medicina, teisė ir etika. Etinės problemos sprendimas. Dalis. Išvados. Šaltiniai.


Etika yra apibūdinama, kaip moralė. Tai reiškia, jog ji apima visus žmogaus veiksmus susijusius su visuomenėje priimtomis moralės normomis.

Etika lydi įvairūs kodeksai, kitaip tariant taisyklės, o taisyklės padeda žmonėms išlaikyti harmoningus santykius.

Medicinos etika padeda pacientui ir medikui suvokti kaip padėti vienas kitam, neįžeisti, bei atlikti savo pareigas atsakingai.

Kodėl buvo sukurta Jūsų profesija, ką dirba šios srities specialistė, specialistas?

Jog kiekvienas to norinti ir turintis išteklių galėtų atstatyti buvusia ar net geresnę kraniomandibulinę sistemą.

Profesinė etika reikalinga, jog kiekvienas odontologas suprastų savo veiklos svarbą, sugebėtų darbą atlikti atsakingai ir profesionaliai.

Taip, vien žodis etika jau juos sieja, be to medicina yra neatsiejama nuo verslo (nuosavos klinikos, laboratorijos, kabinetai) tad ir verslo etikos aspektai neatsiejami, nuo medicinos (juos vadovaujasi odontologai kurie įkuria savo verslą).

Dažniausiai problemos iškyla kai susiduria žmonės su skirtingomis politinėmis pažiūromis, lytine orientacija ar rase. Paprastai kalbant šiuo metu viena didžiausių etinių problemų pasaulyje yra tolerancija.

aborto problema sprendžiama visame pasaulyje. Kiekviena šalis pati sprendžia leisti ar uždrausi. Taip pat kiekviena valstybė pati nustato ribas. Tai yra, kokiais atvejais ir iki kokio vaisiaus išsivystymo vaisiaus pašalinimas leidžiamas.

žmonių pasiskirstymas į konservatyvias ir liberales pažiūras. Tai yra, jog vieną žmonių pusė sako, jog negimusio kūdikio pašalinimas yra nužudymas, o kita pusė leidžia spręsti moteriai ką, jai daryti su jos pačios kūnu.

konfliktai tarp skirtingai mąstančių asmenybių, bei labai dažno įstatymų laužymo. Tai yra, jog moterys nusprendusios pasidaryti abortą šalyje kurioje tai draudžia, darosi jį nelegaliai.

etikoje dažnai kalbama apie toleranciją. Tad manau jog viena ir kita pusė tūrėtų stengtis suprasti viena kitą ir surasti kompromisą.

Kodeksas nustato taisykles, o kiekvienas subrendęs ir išsilavinęs žmogus suvokia, jog taisyklių reikia laikytis. Manau žmogus sugebėjęs pabaigti odontologijos studijas toks ir yra.

Svarbiausios yra bendrosios nuostatos ir baigiamieji nuostatai, nes juose yra pasakoma, jog odontologas privalo laikytis etikos kodekso, o nuostatos susijusios su santykiais ir reklama tik papildo anksčiau minėtas.

Nors manau, jog visi nuostatai yra susiję, bet santykiai su savivaldos institucijomis yra mažiausiai su darbu susijusi nuostata. Ten daugiausiai yra kalbama apie pagarbą, viešus pasisakymus.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1991 žodžiai)
  • Kolegija
  • Greta
  • Odontologės, odontologo veiklos etiniai aspektai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Odontologės, odontologo veiklos etiniai aspektai. (2019 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/odontologes-odontologo-veiklos-etiniai-aspektai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:24
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo