Odontologija. Burnos vėžys ir dantų spalva


Burnos vėžio simptomai. Dantu vezys. Burnos vezys simptomai. Burnos gleivinės vėžys. Burnos vėžio požymiai. Burnos vezys pozymiai. Burnos vezys gydymas. Burnos spalva. Dantu vezys simptomai. Kursiniai darbai odontologija.

Medicinos referatas. Įvadas. Kas yra burnos vėžys? Pagrindinės burnos gleivinės vėžio atsiradimo priežastys. Kaip gydomas burnos vėžys? Kokie požymiai ir simptomai burnos vėžį? Išoriniai veiksniai, turintys įtakos dantų spalvai. Prasta burnos higiena. Tabakas. Maistas, gėrimai. Skalavimo skysčiai. Išvados. Literatūra. Priedas.


Dar svarbu atkreipti dėmesį, kad burnos vėžys sudaro 1–5 proc. visų vėžio atvejų, nustatomų Europoje (Vokietijoje – 1,5 proc., Airijoje – 5 proc.). Kitose pasaulio šalyse jis sudaro žymiai didesnę dalį, pavyzdžiui, Indijoje iš visų nustatomų vėžio atvejų burnos vėžys sudaro daugiau kaip 40 proc. 2002 m. pasaulyje nustatyta apie 274 tūkst. naujų burnos vėžio atvejų (iš jų apie 175 tūkst. nustatyta vyrams), tais pačiais metais nuo burnos vėžio mirė apie 127 tūkst. žmonių. Taigi, dažniausiai gydytojas odontologas ir yra tas žmogus, kuris pamato pirmuosius burnos vėžio simptomus. Naujausi tyrimai rodo, kad 4–6 proc. burnos vėžio atvejų dabar nustatoma jaunesniems nei 40 metų žmonėms [10]. Šio straipsnio tikslas – atkreipti gydytojų odontologų dėmesį į burnos vėžio priežastis ir kliniką, skatinant jo prevenciją, nes vėžys, nepaisant sparčios mokslinių tyrimų pažangos, išlieka dideliu visuomenės sveikatos rūpesčiu. Todėl vėžio atsiradimo aplinkybės ir dantų spalva, kaip pamatysime, jo prigimtis skatina mus būti budrius. Darbo tikslas: atkreipti žmonių dėmesį į burnos vėžio priežastis, jų atsiradimą, gydimą ir dantų spalvą. Darbo objektas: žmonių burnos vėžys ir dantų spalva. Darbo uždaviniai: išanalizuoti burnos gleivinės vėžio atsiradimo priežastis, gydimą, pasireiškiančius požymius ir simptomus, nustatyti išorinius veiksnius, turinčius įtakos dantų spalvai.

  • Medicina Referatai
  • 2012 m.
  • Raminta
  • 11 puslapių (2119 žodžių)
  • Kolegija
  • Medicinos referatai
  • Microsoft Word 172 KB
  • Odontologija. Burnos vėžys ir dantų spalva
    10 - 1 balsai (-ų)
Odontologija. Burnos vėžys ir dantų spalva. (2012 m. Gegužės 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/odontologija-burnos-vezys-ir-dantu-spalva.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 23:53