Odontologijos padėjėjos praktikos dienoraštis


Burnos sveikatos katedra. Ataskaita. Tikslai. Darbo metodai. Literatūra. Priedai. Planas. Infekcijos kontrolės ir burnos ligų profilaktikos praktika.


Savo praktiką atlikau Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, I odontologijos skyriuje esančiame (Pievų Tako g.38), kuriame vadovauja vedėja –gydytoja odontologė Saulė Sabulienė. Mano​ praktikos vadovė ir buvo Saulė Sabulienė. Praktikos pradžioje gydytoja mane supažindino su įstaigos vidaus taisyklėmis. Praktikos metu gydytojai odontologei turėdavau paruošti darbo vietą prieš kiekvieną pacientą. Ant gydytojos darbo stalelio padėdavau sterilų instrumentų rinkinį: vienkartines pirštines, apsauginę veido kaukę, seilių atsiurbėją ir servetėlę. Praktikos metu man reikėdavo pakviesti pacientus į kabinetą, pasodinti juos į kėdę, užsegti vienkartinę servetėlę. Po kiekvieno paciento apsilankymo, aš, sutvarkydavau gydytojos darbo vietą. Dezinfekuoti paviršius pradėdavau nuo lempos, tuomet dezinfekuodavau odontologinės kėdės antgalius, gydytojos​ darbo stalelį, paciento odontologinę kėdę, seilių atsiurbėjo laikiklį, spjaudyklę. Pradžioje praktikos aš stebėdavau kaip gydytojai Saulei asistuoja jos padejėja, vėliau teko ir man prisijungti prie asistavimo, paruošdavau gydytojo darbo vietą, paduodavau įrankius atliekant: rovimą, plombavimą, profilaktinės apžiūros metu. Nors šis odontologijos padalinys turėjo sterilizacinę, tačiau joje praktikuotis neteko, kadangi buvo sugedusi įranga, todėl visus instrumentus sterilizuoti, transportuodavo į pagrindinę būstinę esančią Jūrininkų sveikatos priežiūros centre. Visos praktikos metu, dažniausiai sutinkami pacientai buvo pensijinio, vidutinio amžiaus žmonės kartais pasitaikydavo, jog apsilankydavo ir vaikai.

Praktikos tikslas – ugdyti gydytojų odontologų padėjėjų gebėjimus užtikrinti infekcijos kontrolę ir apmokyti pacientus individualios burnos higienos pagrindų.

Susipažinti su klinikoje naudojamais norminiais dokumentais ir aprašyti, kokiais dokumentais remiantis yra užtikrinama infekcijos kontrolė klinikoje.

Aprašyti, kokiomis priemonėmis ir kaip atliekama įrangos, instrumentų, medicinos prietaisų ir jų dalių dezinfekcija klinikoje.

Susipažinti su medicininių atliekų surinkimu, pakavimu, ženklinimu ir laikinu laikymu klinikoje.

Asistuojant gydytojai odontologei privaloma laikytis klinikos vidaus tvarkos taisyklių, taip pat nustatytų normų: darbo drausmės, higienos, darbo saugos. Darbo metu negalima nešioti grandinėlių, žiedų, taip pat rankų nagai turi būti trumpi, nenulakuoti ir surišti tvarkingai plaukai, jog nemaišytų darbui. Visų procedūrų metu yra privaloma dėvėti darbui skirtą medicininę aprangą ir avalynę. Visada prieš kiekvieną pacientą rankos turi būti kruopščiai nuplautos muilu ir vėliau dezinfekavus mūvėti vienkartines pirštines bei dėvėti veido kaukę ir po kiekvieno paciento pasikeisti naujais.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1876 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kornelija
  • Odontologijos padėjėjos praktikos dienoraštis
    10 - 1 balsai (-ų)
Odontologijos padėjėjos praktikos dienoraštis. (2019 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/odontologijos-padejejos-praktikos-dienorastis.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 11:18
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo