Odontologiniai chirurginiai instrumentai


Žaizdos plėtikliai , minkštųjų audinių kabliai ir atitraukėjai. Chirurginiai grąžtai ir antgaliai dažnai. Chirurginės kiuretės ir šaukšteliai. Replės dantims ir jų šaknims šalinti. Replės viršutinio žandikaulio dantims šalinti. Replės viršutinio žandikaulio dantų šaknims šalinti. Replės apatinio žandikaulio dantims šalinti. Replės apatinio žandikaulio dantų šaknims šalinti.


SKALPELIS: naudojamas minkštiems audiniams pjauti. Nuo pjūvio prasideda beveik visos operacijos. Skalpelis sudarytas iš kotelio ir ašmenų.

Burnos, veido ir žandikaulių chirurgijoje naudojami 11, 12, 15, 10 numerio skalpelio ašmenys. 15 numerio ašmenys naudojami dažniausiai bet kokiems pjūviams, taip pat pjūviams apie dantis per dantenų vagelę, 11 numerio aštriu smailu galu – nedideliems pjūviams arba plastinėje chirurgijoje - išpjaunant randus, darant odos plastiką , 12 numerio skalpelis – periodontologinėms operacijoms, ypač kai pjūviai daromi galinių dantų srityje. Norint išvengti įsipjovimų, ašmenys ant skalpelio laikiklio uždedami su adatkočiu ir kraujagyslių spaustuku. Visas skalpelis gali būti ir vienkartinis.

Skalpelio ašmenys: A-10 numerio, B-11 numerio, C-12 numerio, D-15 numerio.

RASPATORIAI: naudojami gleivinės ir antkaulio lopui atidaryti. Tai tolesnis etapas po pjūvio, atliekant kaulines ar periodonto operacija.

Raspatoriai: A – Williger tipo raspatorius, B - Mikroraspatorius M-20.

Raspatoriai, kurių vienas galas smailas, patogu naudoti atidalijant dantenų spenelį iš tarpdančio, platesnis galas naudojamas atkelti antkauliui nuo kaulo. Raspatoriaus darbini kraštas turi būti aštrus, kad švariai atkeltų antkaulį nuo kaulo Darbinė raspatoriaus dalis pridedama prie kaulo pjūvio srityje ir spaudžiant bei neatitraukiant nuo kaulo stumiama pirmyn. Raspatorius gali būti panaudotas ir atkeltam lopui laikyti, spaudžiant platųjį raspatoriaus galą prie kaulo.

ŽAIZDOS PLĖTIKLIAI, MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ KABLIAI IR ATITRAUKĖJAI: skirti minkštiesiems audiniams (gleivinės ir antkaulio lopo, žandų, lūpų, liežuvio) atitraukti bei laikyti atliekant operaciją ir žaizdos kraštams išplėsti. Žandui, lūpai, ir gleivinės antkaulio lopui atitraukti gali būti naudojami Langenbeck, Cawood-Minessota, Farabeuf tipo kabliai ir atitraukėjai. Liežuviui prilaikyti ir atitraukti paprastai naudojamas odontologinis veidrodėlis, tačiau atliekant sudėtingesnes operacijas, naudojami platesni, pvz., Wieder, Tobold tipo ir kt. liežuvio atitraukėjai.

  • Microsoft Word 1370 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1600 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Odontologiniai chirurginiai instrumentai
    10 - 3 balsai (-ų)
Odontologiniai chirurginiai instrumentai. (2018 m. Rugpjūčio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/odontologiniai-chirurginiai-instrumentai.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 15 d. 23:46
×