Odontologo paslaugos vaikams


Įvadas. Odontologinės paslaugos. Paslaugos teikimo pagrindimas. Teisės aktai. Savybės. Paslaugos teikimo kontekstas. Tarptautinis (globalus) lygis. Europos Sąjungos lygis. Nacionalinis (Lietuvos) lygis. Paslaugos poreikis ir nauda vartotojams, sektoriuose ir valstybėje. Viešosios paslaugos teikimo technologinės tobulinimo galimybės. Vaikų odontologijos paslaugų teikimo planavimas. Paslaugos paketas. Paklausos nustatymas. Strateginės kryptys. Rengiami strateginiai dokumentai. Paslaugos teikimo mechanizmas. Mechanizmo struktūros aprašymas. Paslaugos teikimo analizė. Finansavimas. Pacientų aptarnavimas. IKT sistemos. Odontologija įstatymuose. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas: Nuo pat vaiko gimimo, kai pradeda dygti pirmieji dantys, turi būti rūpinamasi tinkama burnos sveikata. Odontologo paslaugos vaikams yra reikalingos kaip ir visiems kitiems žmonėms. Tema yra aktuali, kadangi vaikų odontologijos paslaugos Lietuvoje yra valstybės finansuojama paslauga ir dažniausiai ji yra teikiama nekokybiškai. Su vaikais dažnai yra elgiamasi grubiai, todėl vaikas sulaukęs vyresnio amžiaus vengia odontologo paslaugų. Neretai tai gali būti rimtų problemų susijusių su dantų būkle priežastis.

Problema: Neefektyvus odontologijos paslaugų teikimas vaikams Lietuvoje.

Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti, ar Lietuvoje imamasi efektyvių priemonių, norint užtikrinti kokybišką paslaugos teikimą vaikams.

2. Atskleisti, ar blogas elgesys su vaikais turi įtakos jų dantų būklei.

3. Apžvelgti, ar odontologai supažindina vaikus su tinkama burnos higiena.

Tikslas: Išanalizuoti, dėl kokių priežasčių paslaugos atliekamos nekokybiškai.

Odontologo paslaugos teikimas vaikams yra viešoji paslauga – Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo numatyta tvarka, asmenys iki 18 metų yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ( 6str. 4d. 6p. ), todėl odontologo viešoji paslauga jiems turi būti teikiama nemokamai. Taip pat remiantis Lietuvos Respublikos Konstitucija 53str., kuriame teigiama: valstybė rūpinasi žmonių sveikata ir laiduoja medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Įstatymas nustato piliečiams nemokamos medicinos pagalbos valstybinėse gydymo įstaigose teikiamo tvarką. Šios nuostatos įtvirtina vieną svarbiausių socialinių vertybių – žmogaus teisę į sveikatos priežiūrą. Valstybė, įgyvendinama konstitucines žmonių sveikatos apsaugos garantijas, turi užtikrinti tam tikrus asmens ir visuomenės sveikatos saugos ir priežiūros standartus.

Lietuvos Respublikos Konstitucija ir ligonių kasos suteikia ir garantuoja vaikui iki 18 metų galimybę naudotis nemokamomis odontologo paslaugomis. Taip pat tai taikoma dieninių studijų studentams. Odontologo praktikos įstatymas numato odontologo pagrindines profesines teises, pareigas ir atsakomybę.

Odontologijos paslaugos vaikams gali būti tiek privati tiek viešoji paslauga. Tai priklauso nuo įstaigos, taip pat nuo paslaugos pobūdžio. Pavyzdžiui danties plombavimas vaikui viešoje įstaigoje tėvams nieko nekainuos, tuo tarpu privačioje – privers atverti piniginę. Tačiau privačiose klinikose taip pat yra ir nemokamų paslaugų, kurios yra finansuojamos ligonių kasų. Tai paslaugos susijusios su dantų protezavimu. Kaip ir senjorams, taip ir vaikams, ši paslauga yra finansuojama ir yra skiriama tam tikra suma kiekvienam pacientui.

Šiame skyriuje apžvelgėme koks yra mūsų analizuojamos paslaugos teikimo kontekstas. Jis bus pateikiamas trimis lygiais:

Taip pat kiekviename lygyje bus apžvelgtos veiksnių grupės kurios turi įtakos paslaugos suvokimui ir teikimui skirtingu lygiu. Apžvelgsime tokias veiksnių grupes:

Tarptautiniu mastu veikia ,,Tarptautinis sveikatos draudimas“. Jis naudingas tuo, nes juo yra visiškai apmokamas net kritinių ligų (pvz.: vėžio, insulto, infarkto ir kt.) gydymas. Šio sveikatos draudimo sumos, siekia net - €2,250,000. Tokios skiriamos kompensacijos tikrai padengs visas išlaidas susijusias su asmens sveikata.

  • Microsoft Word 227 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2636 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Odontologo paslaugos vaikams
    10 - 7 balsai (-ų)
Odontologo paslaugos vaikams. (2016 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/odontologo-paslaugos-vaikams.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 13 d. 14:36
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo