Odos biocheminiai procesai


Odos keratinizacija. Keratinizacija tai.

Odos ir odos priedų biochemija. Odos keratinizacija –. Odos apsauginė vandens – riebalų plėvelė. Riebios odos tipo ląstelė Sausos odos tipo ląstelė.

ODOS KERATINIZACIJA – tai yra epiderminė ląstelių distrofija, pasibaigianti keratino ir riebalų susidarymu reginiame sluoksnyje. Ląstelių baltyminės medžiagos ilgų biocheminių reakcijų metu virsta į keratohianiną, eleidiną ir kerotiną. Keratinizacija išimtinai būdinga tik odos epidermio sluoksniui. Bazinės ląstelės nuolat dauginasi, todėl vyksta nenutrūkstantis ragėjančių ir mirštančių ląstelių pasikeitimas naujomis ląstelėmis. Naujos ląstelės stumia link odos paviršiaus senas ląsteles, kurios keičia savo formą (nuo prizmės iki plokščios formos), vyksta biocheminiai baltymų kitimai, vyksta suragėjusių, be baltymų plokščių ląstelių palaipsninis atsiskyrimas nuo odos paviršiaus.

ODOS APSAUGINĖ VANDENS – RIEBALŲ PLĖVELĖ. Ši plėvelė sudaryta iš nusilpusių raginių ląstelių, riebalų ir prakaito liaukų sekreto.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (458 žodžiai)
  • Laura
  • Odos biocheminiai procesai
    9 - 1 balsai (-ų)
Odos biocheminiai procesai. (2015 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-biocheminiai-procesai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 13:00
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo