Odos funkcijos


Odos funkcijos. Pagrindinės odos funkcijos. Barjerinė apsauginė funkcija. Apykaitinė funkcija. Termoreguliacinė odos funkcija. Informacinė - jutiminė. funkcija. Apibendrinant. Odos funkcijų. sutrikimai. Epidermio veiklos sutrikimai. Dermos veiklos sutrikimai. Poodinio sluoksnio veiklos sutrikimai.

Šią funkciją oda atlieka per du mechanizmus: per kraujagysles ir per prakaito liaukas. Tik odai galime būti dėkingi, kad nuolatine žmogaus temperatūra yra 37°C Oda kūno temperatūrą reguliuoja dviem būdais. Kai šalta- temperatūros sensoriai susiaurina jas. Kad kraujas odos paviršiuje neatvėstų, cirkuliacija sumažinama. Kai karšta- kraujagyslės išsiplečia ir taip išspinduliuoja šilumos perteklių.

Del tokios mankštos ant veido gali pasimatyti raudonų gyslelių, ypač jeipaviršinis odos sluoksnis plonas, o jungiamasis audinys per silpnas, kad padėtų susitraukti kraujagyslių sienelėms. Tuomet kraujagysles lieka išsiplėtusios ir matosi – tai teleangioektazijos.

Sutrikus poodinio sluoksnio funkcijai, esant prastai medžiagų apykaitai, odoje gali susidaryti panikuliozė (paniculum - poodžio riebalų sluoksnis), kai oda darosi panaši į apelsininę odą. Sunkesnė šio sutrikimo forma yra celiulitas. Per daug išdžiūvę smulkaus sudėjimo, su nedideliu riebaliniu sluoksniu ar visiškai be jo žmonės mažai gyvybingi, kartais kenčia nuo susilpnėjusios imuninės sistemos. Išvardintos silpnosios organizmo vietos pakenkia žarnų bei inkstų šalinimo funkcijas. Audiniai dėl šlakų užanka, organizmo skysčių terpė pasidaro rūgšti. Tulžies pūslėje atsiranda į kristalus panašių nuosėdų, vadinamų tulžies akmenimis.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 47 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (823 žodžiai)
  • Greta
  • Odos funkcijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Odos funkcijos. (2014 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-funkcijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:51
×