Odos ir plaukų priežiūra


Odos ir plaukų priežiūra. Oda. Oda (lot.  cutis) – žmogaus ir gyvūnų kūno paviršiaus dangalas. Žmogaus oda. Žmogaus odoje yra prakaito ir riebalų liaukų. Kaip prižiūrėti odą? Riebalus ir nešvarumus nuo odos plauti šiltu vandeniu ir muilu. Kaip prižiūrėti odą žiemą? Žiemą odai reikia ypatingos priežiūros. Žiemą itin jautrios ir lūpos. Jas veikia ir šaltis, ir vėjas. Dukart per savaitę plauk galvą šampūnu.

Žmogaus odoje yra prakaito ir riebalų liaukų. Prakaito liaukos išskiria skaidrų ir bekvapį skystį – prakaitą. Kai kurias jo sudedąmasias dalis skaido bakterijos, susidaro naujų nemalonų kvapą skleidžiančių medžiagų. Riebalų liaukių išskyrus sutepa odą, bet prie riebaus paviršiaus limpa nešvarumai. Tad oda po kurio laiko pasidengia plonu riebalų ir nešvarumų mišiniu, kuriame puikios sąlygos veistis mikrobams.

Riebalus ir nešvarumus nuo odos plauti šiltu vandeniu ir muilu. Prausimuisi rinktis tik švelnią kempinę. Jei oda sausa reikia naudoti dušo žele arba švelnų muilą. Šios priemonės nuplauna mažiau riebalų. Nusiprausus odą galima tepti riebiu kremu. Veido oda yra labai jautri, tad naudok tik švelnų muilą. Tinka ir prausimosi želė arba specialusis valomasis pienelis. Veidą gairina vėjai, džiovina saulės spinduliai, sausas oras, todėl veido odą retkarčiais reikia tepti specialiu kremu.

Žiemą itin jautrios ir lūpos. Jas veikia ir šaltis, ir vėjas, todėl joms reikia ypatingos apsaugos – naudokite lūpų balzamą.

  • MS PowerPoint 401 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (444 žodžiai)
  • Sandra
  • Odos ir plaukų priežiūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Odos ir plaukų priežiūra. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/odos-ir-plauku-prieziura.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 06 d. 00:39
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo